UÇAKLI KIBRIS TURU

  • Süre: 13-16 MAYIS
  • Fiyat: 14.000₺

13 -16 MAYIS & 3 GECE 4 GÜN
GİRNE-LEFKOŞA–GAZİMAĞUSA–KAPALIMARAŞ GEZİSİ

📌1.GÜN/ 13 MAYIS PAZARTESİ
Adana Havalimanı Pegasus Havayolları kontuarında önünde saat: 09:30 buluşma.
Bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları PC 1854 sefer sayılı uçuşu ile Saat: 11:00 Lefkoşa’ya uçuş yerel saat ile saat: 11:50 Lefkoşa varış. Ercan havaalanında polis kontrolünden geçerek bavullarımızı alıp havalimanı çıkış kapısında bizleri bekleyen otobüsümüz ve rehberimiz ile turumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında kısa bir çay–kahve molası verip ardından gezimize başlıyoruz. Bellapais Manastırı Kuzey sahillerinin tümünü panoramik gören, eşsiz dağ ve deniz manzarası ile Gotik mimari tarzının Kıbrıs’taki görlmesi gereken en önemli eserlerden biridir. Karaoğlanoğlu Şehitliği – Çıkarma Plajı gezimizin ardından Girne merkez geçiş ve alışveriş için serbest zaman buluşma saatinde saatimizde Girne’deki otelimize varış ve oda giriş işlemlerimizi tamamlayıp odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde, isteyen misafirlerimiz otelin Casıno’sunda vakit geçirebilirler.

📌2 GÜN/ 14 MAYIS SALI
Serbest gün; isteyen misafirlerimiz otelde zaman geçirebilirler veya otelin Shuttle servis ile Girne şehir merkezine geçirebilirler. Girne limanında kahvesini yudumlayabilir, Kıbrıs Evi olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, dileyenler de Girne çarşıda bulunan mağazalarda alışverişini yapabilir. Akşam yemeğimiz otelimizde, isteyen misafirlerimiz otelin Casıno’sunda vakit geçirebilirler

📌3 GÜN/ 15 MAYIS ÇARŞAMBA
Sabah kahvaltımızın ardından (ekstra) Güzelyurt – Lefke turuna katılıyoruz. Geçitköy Barajı Panoromik – Mavi Köşk – Güzelyurt Doğa ve Arkeolji Müzesi – St. Mamas İkon Müzesi Soli Bazilikası – Soli Tiyatrosu – Deniz Kıyısında öğle yemeği Vuni Sarayı Kalıntıları ve Panorama – Petra Tou Limnidi Adası Panorama – Lefke Panoramik Şehir Turu 17:00 Otele dönüş. Akşam yemeğimiz otelimizde.

📌4.GÜN/ 16 MAYIS PERŞEMBE
Sabah kahvaltımızın ardından saat: 09:00 Otelden ayrılış. Lefkoşa – Gazimağusa gezimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezimizde ilk olarak. Boğaz Şehitliği – Barbarlık Müzesi Bu evde Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Doktoru Binbaşı Dr. Nihat İlhan’ın eşi ve 3 çocuğu, binbaşının görevde olduğu sırada korunmak için sığındıkları banyoda Rumlar tarafından acımasızca 1963 Noel’inde şehit edilmiştir. Yeşilhat (Panoramik Görünüm) Ledra Palas Otel ve Sınır Kapısı – Cumhurbaşkanlığı Sarayı – Tarihi Girne Kapısı – Gazi Mağusa’ya hareket. St. Barbaras İkon ve Arkeoloji Müzesi Barnabas İncil’inin yazarı St. Barnabas’ın 18.yy’dan kalma zengin bir ikon koleksiyonu bulunmaktadır. Mağusa Kalesi ve Venedik Surları Kale içinde serbest zaman. Lala Mustafa Paşa Camii (St. Nicholas Katedrali) Lüzinyanlar döneminde inşaa edilen yapı, tüm Akdeniz dünyasının en güzel Gotik yapılarındandır. 1571 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun fetih politikası sebebiyle yayına bir minare eklenerek cami’ye çevrilmiştir. Namık Kemal Zindanı – Yasak Kent (Panoramik görünüm) 18.00 Ercan Hava alanına hareket ediyoruz. Bilet işlemlerimizi yaptıktan sonra Free Shop’da alışveriş imkanı Pegasus Havayolları PC 1855 Sefer sayılı uçuşu ile 21:20 Adana’ya uçuş 22:10 Adana Havalimanına yerel saat ile varış. Başka bir gezide buluşmak üzere vedalaşma.

📌FİYATA DAHİL HİZMETLERİMİZ:
🏨Girne Grand Paşha Kyrenıa Hotel & Casıno & Spa 3 Gece Konaklama
🍳Otelde 3 sabah kahvaltısı (açık büfe)
🍽️Otelde 3 akşam yemeği (açık büfe)
🛫Pegasus Havayolu ile direk Adana / Ercan / Adana arası gidiş dönüş uçak bileti
🚌Ercan Havalimanı – Otel arası gidiş dönüş transfer
🛣️Programda belirtilmiş 2 gün tam tur (Girne-Lefkoşa-Magosa) gezisi
🤠Kıbrıs’ta profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

📌 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ:
🍴Öğle yemekleri ve ekstra yiyecek ve harcamalar (Otelde minibar, telefon)
🎫Müze ve Ören yeri girişleri

GEZİ ÜCRETİ KİŞİ BAŞI FİYAT
💵14.000₺💵

TEK KİŞİLİK ODA FARKI
💵3.300₺💵

6-12 YAŞ ÇOCUK
💵11.500₺💵

2-5 YAŞ ÇOCUK
💵6.500₺💵

 

GEZİ NOTLARIMIZ

✅ KATILIMCILARDA KESİN REZARVASYONLARINIZI 5.000₺ ÖN ÖDEMELİ OLARAK YAPABİLMEKTEYİZ.

✅UÇUŞ GÜNÜ YENİ TİP KİMLİK KARTI İLE GİRİŞ OLACAKTIR. ESKİ KİMLİKLER KABUL EDİLMEYECEKTİR. NÜFUS CÜZDANI BULUNDURMAK GEREKİR. YASALAR GEREĞİ KİMLİKSİZ YOLCU UÇUŞ YAPAMAMAKTADIR.

✅18 YAŞ ALTI KATILIMCILARIN HER İKİ EBEVEYNİ YANINDA GİRİŞİ MÜMKÜNDÜR. EKSİKLİK HALİNDE NOTER ONAYLI MUVAFAKATNAME GEREKLİDİR.

Tags:

Leave a Reply