• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

Renkli bir dünya; KÜBA

  • Süre: 25 EKİM 03 KASIM
  • Fiyat: 2045 €

Renkli bir dünya;

 

THY ile  ADANA’dan

Neva&Merzeci Eşliği ile

 

Renkli bir dünya;

KÜBA

HAVANA – TIRINIDAD – VARADERO

Pinar Del Rio – Vinales Vadisi – Santa Clara – Cienfuegos

 

25 EKİM-03 KASIM 2019

7 GECE OTEL KONAKLAMALI PAKET

 

 

 

Kristof Kolomb; 1492 yılı sonlarında Küba’ya vardıktan sonra gördüğü manzara karşısında şunu der;

 

“bir çift gözün izleyebileceği en güzel yer”

 

 

 

 

1.  ve 2.   GÜN 25 ve 26 Ekim/ ADANA – İSTANBUL -HAVANA

Adana Havalimanı İç Hatlar terminalinde 18:00’de TUR yetkilisi ile buluşma. Bilet, bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları TK2469 sayılı uçuş ile 20:00’da İstanbul’a hareket. Saat 21:50’de istanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 01:45’te Havana’ya hareket. Yerel saat ile 08:05’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında Kolomb Mezarlığını görerek Devrim Meydanı’na gidiyoruz. Ardından Malecon’u geçerek UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti göreceğiz. San Francisco Meydanı ve Bazilikası, Vieja Meydanı, Ünlü Obispo Caddesi, Armas Meydanı, Capitanes Generales Sarayı, Real Fuerza Kalesi, Katedral Meydanı ve San Cristobal Katedrali, dünyaca ünlü Partagas Puro Fabrikası ve Kapitol Binası görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından Miramar bölgesinde konaklayacağımız otelimize transfer. Geceleme Havana’da.

 

3.      GÜN- 27 Ekim Pazar / HAVANA – BENZERSİZ BİR HAVANA

Sabah kahvaltısının ardından Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoyla bir daha ülkeye girme şansı olmayan günümüzde hala aktif olarak kullanılmakta olan eski Amerikan arabaları ile kısa bir tur ve Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi’ne varıyoruz.  Müze gezimizin ardından otobüsümüz ile rengarenk binaları ile Humel Street bölgesini gezip, Coco Taxi’ler ile eski kente kadar gezintiye çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi bölgeye özgü yerel restaurant’ta alip ardından Jose Fuster’in yaşadığı dönem boyunca gerçekleştirdiği resimler, seramikler ve çizimleri ile dekore ettiği açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Son olarak San Jose Bazar adı verilen çarşısında kısa bir serbest zaman ve otelimize transfer. Geceleme Havana’da.

 

  1. GÜN-28 Ekim Pazartesi / HAVANA – PİNAR DEL RİO – VİNALES VADİSİ 
Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün sürecek olan Küba’ın Amerika’ya en yakın bölgesi olan Pinar Del Rio & Vinales turumuza başlıyoruz. Pinar Del Rio şehrinde, dünyaca ünlü Küba purolarının üretildiği fabrikalarda puro üretimini ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Ardından UNESCO tarfından Dünya Koruma Mirası Listesine alınmış Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman ’’insan gözünün görebileceği en güzel yer.’’ dediği vadinin Karayip bölgesine özgü film seti gibi manzaralara ev sahipliği yapan Mogote tepelerini göreceğiz. Öğle yemeğimizin ardından zamanında yerli halkın sığınak olarak kullandığı, bölgenin en güzel ve en çok ziyaret edilen, içindeki nehirde tekne turu yapacağımız Cueva Del Indigo (Yerli Mağarası)’yu geziyoruz. Küba’lı sanatçı Leovigildo Gonzales’in Dos Hermanas adlı Mogote üzerine yaptığı Mural’ı görüp Havana’ya geri dönüş yapıyoruz. Geceleme Havana’da.

 

  1. GÜN – 29 Ekim Salı / HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD
Sabah kahvaltımızın ardından Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a hareket. UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehirde Jose Martini Parkı, Tomas Terry Tiyatrosu, Colegio de San Lorenzo, Ferrer Sarayı, Purisima Concepcion Katedral’i göreceğimiz yerler arasında. Palacio de Valle’de alacağımız öğle yemeğimizin ardından Trinidad’a hareket. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad şehir turu. Turumuzda rom, limon, bal ve soda ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Bar’ı göreceğiz. Şehir turumuzun ardından kentin hemen dışındaki otelimize transfer. Geceleme Trinidad’da.

 

  1. GÜN – 30 Ekim Çarşamba / TRININDAD – SANTA CLARA – VARADERO
Sabah kahvaltımızın ardından devrim ateşinin yandığı şehre Santa Clara’ya gidiyoruz. Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte gömüldüğü Anıt Mezarı ve Blindado Zırhlı Treni, Leoncio Vidal Park’ı, Caridad Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizin ardından şehrin tadını çıkarabilmemiz ve güzel fotoğraflar çekebilmemiz için serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve Varadero’ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme  Varadero’da.

 

  1. GÜN – 31 Ekim Perşembe / VARADERO
Sabah kahvaltısının ardından otelimizde deniz, kum, güneşin tadını çıkarabileceğimiz her şey dahil konsept’te serbest zaman. Geceleme Varadero’da.

 

  1. GÜN – 01 Kasım Cuma / VARADERO – HAVANA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluşma ve Havana’ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme Havana’da.

 

  1. ve 10. GÜN HAVANA – İSTANBUL – ADANA
Sabah erken saatlerde havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından TK183 sefer sayılı uçağı ile 09:35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 09:05’te İstanbul’a varış. TK2480 sefer sayılı uçağı ile 10:40’ta Adana havalimanına hareket. 12:20’de Adana Havalimanına varış. Bir başka gezide buluşmak üzere…

 

 

 

GEZİ ÜCRETİ Adana vb. İç Hat Dahil
İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı 2045€
02 – 11 Yaş (aile ile aynı odada) 1945 €
Tek Kişilik Oda Farkı 300 €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

► TÜRK HAVA YOLLARI ile Adana/İstanbul/Havana/İstanbul/Adana uçuşları

► Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli

► Uçakta 2 parça bavul (23 kg+23 kg olmak üzere 2 bagaj) ve 8 kg el bagajı bedeli

► Küba’da Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri

► Bize özel aracımız ile şehirlerarası ulaşımlar

► 07 gece 4* otellerde konaklama (3 Havana + 1 Trinidad + 2 Varadero + 1 Havana)

► Havana’da toplam 4 gece oda kahvaltı konaklamalar

► Trinidad ve Varadero’da toplam 3 gece herşey dahil konaklamalar

► Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )

► Özel Sağlık Sigortası (30 €) (bagaj kaybı, yaralanma,hastalık nedeniyle acil tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için özel seyahat sigortası, detaylarını acentamızdan öğrenebilirsiniz.)

► TÜRKÇE rehberlik hizmetleri

► Tur Refakati

AYRICA:

► Havana Şehir Turu

► Öğle Yemekli Benzersiz Havana Turu

► Sanatçı Jose Fuster Renkli Mahallesi Turu

► Devrim Müzesi Turu

► Coco Taxi ile eski kent Turu

► Klasik Araçlarla Havana Deneyimi Turu

► Pinar Del Rio Turu

► Öğle Yemekli Vinales Vadisi Turu

► Tekne ile Cueva Del Indigo (Yerli Mağarası) Turu

► Cienfuegos Turu ve Palacio de Valle’de Öğle Yemeği

► Trinidad Turu

► La Canchanchara Bar Ziyareti

► Devrim Ateşinin Yandığı Şehir; Santa Clara Turu

►Santa Clara’da Lokal Restorantta Öğle Yemeği

► Varadero Turu

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Küba vize ücreti ( 250 TL) ► Müze ve örenyeri giriş ücretleri, programda yer almayan; turlar, yemekler, gece eğlenceleri ve tüm yemeklerdeki içecekler ► Yurt dışı çıkış harcı 50 TL

 

NOTLAR

Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı tercih ettiğiniz ödeme şekli ile  ön ödemenin acentamıza veya MERZECİTUR banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

Bakiye ödemelerinizin 1 Ekim’e kadar tamamlanması gerekmektedir.

► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport fotokopisi gerekmektedir.

► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

► Yeşil veya Bordo Pasaportların GEZİ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 (ALTI) AY geçerli olması gereklidir. 10 yıldan eski pasaportlar ülke girişlerinde geri çevrilmektedir. Lütfen pasaport tarihinizi kontrol ediniz. Böyle bir durumda acentamız sorumlu değildir.

► Şehir turları; şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır.

►TUR/rehber gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla gezi günlerinde değişiklik yapabilir.

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan MERZECİTUR sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşya getirmeyiniz ve gezide pasaportunuza, cüzdanınıza sahip çıkınız. Sigortalar bu tür kayıp/çalıntıları karşılamamaktadır.

► TUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir.

VİZE Normal pasaportlara Küba vizesi gerekli, Yeşil pasaportlar için vize gerekmemektedir.

Küba Vizesi için yalnızca fotograf ve uçak bileti görüntüsü gerekmektedir.

► Küba Vizesi ayrı bir kağıda basılmakta olup aslının gidiş ve dönüşte yanınızda olması gerekmektedir. Aksi taktirde yeniden vize almanız gerekir.

► Herhangi bir ülkeye Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

SIK SORULAN SORULAR

► Küba, Türkiye’den 8 saat geridedir. Yani Türkiye’de saat 17:00 iken Küba’da sabah saat 09:00’dir.

► Küba’da elektrik 110 volt’tur ancak kalınan otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Elektrik prizleri Tip A ve Tip B kullanılmaktadır. Priz örneklerini https://www.power-plugs-sockets.com/cuba/ sitesinden görebilirsiniz. Adaptör getirmeniz gerekir

► Uçuş Süreleri; İstanbul-Havana 13 saat/ Havana – İstanbul 16 Saattir. (1,5 saat Karakas’ta teknik bekleme ile)

 

 

 

 

 

 

Tags: