• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

RAMAZAN BAYRAMINDA BALKAN ÜÇLÜSÜ

  • Süre: 23-26 MAYIS
  • Fiyat: 599 €

BALKAN ÜÇLÜSÜ

Kosova – Makedonya –Arnavutluk

TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ,

MATKA KANYONU, OHRİD TEKNE TURU VE

MAKEDON GECE EĞLENCESİ DAHİL!!!

23-26 Mayıs 2020(R.BAYRAMI)

3 gece-4 gün

599 €

Pristine-Prizren-Üsküp(1) – Matka Kanyonu- Kalkandelen- Resne-Bitola-Manastır- SvetiNaum-Ohrid(2)- Tiran

 

1. GÜN / 23 Mayıs 2020 / Cumartesi ADANA-İSTANBUL-PRİŞTİNE -PRİZREN-ÜSKÜP

Saat 02:00’deAdana Havaalanı İç Hatlar Terminali THY kontuarında buluşarak bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından TK2451 sefer sayılı uçağı ile 03:40’ta İstanbul Havaalanı’na hareket. 05:30’da İstanbulHavaalanına varışımızın ardından pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları TK1017seferi ile saat 07:40’te Avrupa’nın en genç ülkelerinden Kosova’nın Başkenti Priştine’ye hareket. Yerel saat ile 08:15’daPriştine’ye varış.Varışta bizi bekleyen aracımıza yerleşerekTürk nüfusun daha fazla olduğu PrizrenŞehrine hareket, varışta bu Türk dokusunu hala taşıyan güzel şehirde yürüyerek şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzun bitiminde nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan Priştine’ye hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışta otelimize yerleşmemizin ardından Üsküp Şehir Turu: Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Eski Türk Çarşısı, Saat Kulesi, Kurşunlu Han, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehri üzerindeki tarihi köprüden geçerek Makedonya Meydanını ve bazıları yeni yapılan, bir kısmı da restore edilen çok büyük heykellerini görerek Rahibe Teresa (Gonca Boyacı)’nınEvi’ni görüyoruz. Vardar Nehrinin kıyısındaki gezimizi noktalıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Üsküp’te.

2. GÜN / 24 Mayıs 2020 /Pazar MATKA KANYONU-KALKANDELEN-MANASTIR-OHRİD

Kahvaltımızın ardından keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Rotamızda ilk olarak harika doğal güzelliği ile Matka Kanyonu var. Eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonunu ziyaretimizin ardından Tetova/Kalkandelen’e hareket ediyoruz. VarışımızdaMakedonlarınTetova olarak adlandırdığı, Makedonya’nın 2.büyük şehri olan ve bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese ve şehir merkezi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Bitola veya Manastır’a hareket ediyoruz. Manastır gezimizde; Türk Çarşısı, Bedesten, Şirok Sokak ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’dekiAtatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yol üzerindeki Resne de bulunan İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görerekOhrid’e devam ediyoruz. Ohrid’e varışta otelimize yerleşme. Akşam Yemeği ve geceleme Ohrid’de.

3. GÜN / 25 Mayıs 2020 / Pazartesi OHRİD – SVETİ NAUM – OHRİD

Kahvaltımızın ardından SvetiNaum’a hareket. Muhteşem doğa manzaraları eşliğinde otelimizden 23 km uzaklıktaki SvetiNaum’a varıyoruz. Bu bölgeden kaynaklanan ve Ohrid Gölünü de  besleyen Kara Drim Nehri, denizden 750 mt daha yukarıda olan Prespa Gölü’nün fazla sularını, 650 mt rakımlı Ohrid Gölüne taşıyor. Kaynak sularını görmek ve enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ayrıca dileyenlerle bölgenin önemli azizlerinden biri olan SvetiNaum Manastırını da ziyaret ediyoruz. Yöresel alışveriş için serbest zamanın ardından 1979 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine dahil edilen Ohrid Gölü kıyısında kurulan güzel şehir Ohrid’e hareket, varışımızda Ohrid şehir turu, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. BogorodicaPerivlerta, 600-700  yıllık olduğu düşünülen büyük bir çınarın yeraldığı Çınar Meydanıgöreceğimiz yerler arasında. Devamında ise Ohrid’i karşıdan görebileceğimiz manzaralarla dolu;  Ohrid Gölü Tekne Turu. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize transfer. Otelde akşam Yemeğimizin ardından Ohrid merkezdeki Makedon Gece Eğlencesiiçin hareket. Yöresel müzik ile keyifli bir akşamın ardından otelimize dönüş. Geceleme Ohrid de.

4. GÜN / 26 Mayıs 2020 / Salı ÜSKÜP –TİRAN-İSTANBUL ADANA

Sabah kahvaltımızın sonrasında Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket.Tiran şehir turumuzda; İskender Bey Meydanı ve Heykeli, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde rehberimizin belirleyeceği saate Tiran havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları TK9250 sefer sayılı uçağı ile saat 20:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:40’da İstanbul’a varış ve THY’nın TK2476 sefer sayılı uçağı ile saat 01:55’de Adana’ya hareket. 03:35’te Adana’ya varış ve bir başka MERZECİTUR gezisinde buluşmak üzere.

GEZİ ÜCRETİ

23-26 Mayıs 2020 Nakit/Havale / KK Tek Çekim
2 Kişilik Odada Kişi Başı 599 €
Tek Kişi 749 €
02-11,99 Yaş Çocuk 459 €

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

►Türk Hava Yolları ile Adana/İstanbul/Priştine –Tiran/İstanbul/Adana arası uçuşlar

► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli

► Havalimanı vergileri

►4* otellerde 1 gece Üsküp ve 2 gece Ohrid’de konaklama

►Otellerde alınacak 3 Sabah Kahvaltısıve 3 Akşam Yemeği

►Programda belirtilen tüm transferler

►Prizren, Priştine, Üsküp, Matka Kanyonu, Tetova/Kalkandelen,Manastır/Bitola ve Resne, SvetiNaum, Ohrid, Tiran Turları

►Ohrid Gölü Tekne Turu

►Makedon Gece Eğlencesi(mezeler ve 2 içecek dahil)

► Programda dahil olduğu belirtilmiş olan yerlerin giriş ücretleri

► Zorunlu seyahat sigortası

► Türkçe rehberlik hizmeti

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ:

► Programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile tüm yemeklerde alınacak içecekler

► Özel Seyahat Sağlık Sigortası 15€ (65 yaş üzeri misafirlerimiz için sürprim uygulanmaktadır, acentamızdan sorunuz. )

► Yurtdışı Çıkış Harcı(50TL)

►Programda dahil olduğu belirtilmemiş Müze ve ören yeri giriş ücretleri.

NOTLAR:

►Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport ve/veya nüfus cüzdan fotokopisi ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

►Tüm pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

►3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

►Programda gezilecek ülkelerde vize gerekmemektedir.(program çıktığı tarihte)

►10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir.

►2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

MERZECİTUR gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

►Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

►Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan  MERZECİTUR sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz. Maddi kıymeti olan bagajlarınızı otelde ve/veya otobüste bırakmayınız. Sorumluluk size aittir. Sigortalar bu tür giderleri karşılamamaktadır.

MERZECİTUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş  öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

►Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelinden  misafir sorumludur.

►Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

►18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

Tags: