• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

PARİS & BENELUX

  • Süre: 08-14 TEMMUZ
  • Fiyat: 1075 €

 

SUN EXPRESS Havayolu ile Adana’dan Direkt Uçuş

PARİS & BENELUX

Masal gibi bir köy Giethoorn

ve

 

 

08-14 TEMMUZ 2020

1075 €

 

Hollanda, Belçika, Fransa, Lüksemburg, Almanya

Amsterdam (2) – Giethoorn – Lahey – Delf – Rotterdam- Volendam – Brüksel – Brugge – Paris (3)- (Disneyland) – Lüksemburg (1) – Reims – Schengen – Köln

 

1.GÜN – 08 TEMMUZ – ÇARŞAMBA                ADANA-DÜSSELDORF-GIETHOORN-VOLENDAM-AMSTERDAM

Adana Havalimanı Dış Hatlar terminalinde 01:15’de (07 Temmuz Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece)  MERZECİTUR yetkilisi ile buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Sunexpress Hava Yolları XG1380 sayılı uçuş ile 02:55’de Düsseldorf’a direkt uçuş. Yerel saat ile 06:10’da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ve rehberimiz ile ilk önce MASAL KÖY GIETHOORN’a hareket. Giethoorn; Hobbit Köy olarak da bilinen ve motorlu hiçbir aracın olmadığı ve ‘Huzurun diğer adı’ diye adlandırılan çok güzel bir köy. Giethoorn gezimizin ardından yine muhteşem bir Hollanda Balıkçı köyü olan VOLENDAM’a gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Amsterdam’a hareket. Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılan kanallar şehri Amsterdam’a varışımızda Panoramik Amsterdam şehir turu. Turumuzda; Yel Değirmeni, Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Amstel Nehri, güzel Hollanda evleri görülecek yerler arasındadır. Bugün gördüğümüz yerlerin; belki de yıllar sonra en çok aklınızda kalan yerlerden biri olacağından eminiz. Şehir turu bitiminde otelimize transfer. Geceleme Amsterdam’da.

 

  1. GÜN-09 TEMMUZ – PERŞEMBE AMSTERDAM- BÜYÜK HOLLANDA-BRUGGE – BRÜKSEL

Sabah kahvaltısının ardından Hollanda’nın görmediğimiz yerlerini de keşfe çıkıyor ve ardından Belçika’ya doğru yol alıyoruz.  Hollanda’nın belli başlı kentleri; Delf, Delf Mavisi ünlü çinileri ve Avrupa’nın en iyi teknik okullarından biri olarak kabul edilen üniversitesi ile tanınan Delf kentinin çok ama çok hoş bir eski kent merkezi de var. Sonrasında Lahey, (Den Haag) Hollanda’nın gerçek başkenti. Son olarak da  Avrupa’nın en büyük limanına ev sahipliği yapan Rotterdam ile gezimize devam ediyoruz. Erasmus Köprüsü,dünyanın en garip elli binasından biri sayılan 1982’de yapılmış kübik evleri gezdikten sonra Brugge’a doğru yola koyuluyoruz. Brugge hiç şüphesiz Belçika’nın en görülmeye değer ve en şirin yeri. Romantizmi ile Avrupalı aşıkların bir numaralı haftasonu destinasyonu olan Brugg’da Brugge Kulesi, Belediye Binası, Kanalları ve birbirinden güzel kiliselerini geziyor ve adeta açık hava müzesi güzel kentten Brüksel’e geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

 

  1. GÜN – 10 TEMMUZ – CUMA  BRÜKSEL – PARİS

Sabah kahvaltısının ardından Belçika’nın ve Avrupa’nın başkenti, NATO Karargahı’na evsahipliği yapan Brüksel’de şehir turumuza başlıyoruz; Kraliyet Sarayı, Çin-Japon evleri, Grand Place, Magna Capice, Borsa Binası, Atomium ve Heysel Stadyumu görülecektir. Ayrıca; kentin ünlü pasajları ve muhteşem meydanı ile süslü tarihi merkezini keşfetme imkanı bulacağız. Ardından Paris’e hareket ediyoruz. Geceleme Paris’te.

 

 

  1. GÜN – 11 TEMMUZ – CUMARTESİ PARİS-RESSAMLAR TEPESİ-EYFEL KULESİ-SEN NEHRİ

Sabah kahvaltısının ardından Paris’i keşfe çıkıyoruz; Gerek Eyfel Kulesi’ni görerek, gerekse Ressamlar Tepesi (Montmartre)den Paris’in tamamını seyretmeye doyamayacaksınız. Seine Nehri turumuz bize Paris’i bir de nehir üzerinden keşfetme imkanı sunacak,. En güzel fotoğraflarımızı belki de bu tekne turunda çekeceğiz. Öğle yemeği molamızı Paris’in en işlek noktası Latin Mahallesinde vereceğiz. Notre Dame Katedralini, Opera Binasını, Champs Elysees’yi ve daha bir çok yeri kendisi de Paris’te yaşayan rehberimizin ayrıcalıklı sunumuyla tanıyacağız. Ayrıca turumuzda ünlü alışveriş caddesi Champs Elysees, Concord Meydanı, Bourbon Sarayı (Adliye Binası), Rivoli Caddesi, Louvre Müzesi, Zafer Takı ve Yıldız Meydanı, Askeri Akademi, Invalides Napolyon’un mezarı görülecek yerler arasında. Otelimize transfer. Geceleme Paris’te.

 

 

 

 

 

 

 

  1. GÜN – 12 TEMMUZ – PAZAR PARİS – (DİSNEYLAND)

Otelde sabah kahvaltımızın ardından dilediğinizce geçirmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Disneyland Turu’na katılabilirler. Bir hayal diyarına yolculuk diyebileceğimiz ve 7’den 77’ye herkesin mutlu olduğu bu rüyanın içinde olmanızı tavsiye ederiz.  Geceleme Paris’te.

 

  1. GÜN – 13 TEMMUZ – PAZARTESİ PARİS –REIMS – SCHENGEN – LÜKSEMBURG

Sabah kahvaltısının ardından valizlerimizle beraber otelimizden ayrılıyoruz. 30 km dışındaki Paris’in en büyük Outlet Merkezinde mola vererek başlıyoruz güne. Şampanyalarıyla ünlü adı da zaten şampanya bölgesi olan bölgenin en büyük kenti Reims’de öğle yemeği molası ve arzu edenler ile şampanya tatma imkanı. Gün sonuna doğru Luksemburg’a ulaşmiş olacağız. Otelimize gelmeden evvel Schengen Köyünü gezeceğiz. Konaklama Luksemburg’da.

 

  1. – 8. GÜN 14 TEMMUZ-SALI/15 TEMMUZ- ÇARŞAMBA LÜKSEMBURG – KÖLN

Sabah kahvaltısının ardından Köln’e hareket. Sırada Almanya’nin en çok turist çeken şehri Köln var. Köln’de belki de kendimizi evimizde hissedecegiz. Turk restorantlari, Türk bankalari hatta Türkçe reklamlar sıkça gözümüze çarpacak. Köln için molamızı meşhur Dom Katedrali’nin hemen yaninda tren garı yakınlarında veriyoruz. Bu sayede kentin hem en canlı sokaklarıda gezinme imkanı bulacak hem de Avrupa’nın en büyüklerinden biri olan Dom Katedrali’ni gezecegiz. Ren Nehri manzaraları da bu turda fotograflayacagımız belki de son manzaralar olacak. Turumuzun ardından Düsseldorf havalimanına hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Sunexpress Hava Yolları XG1381 sefer sayılı uçağı ile saat 20:55’de Adana’ya direkt uçuş. Yerel saat ile 01:50’de Adana Havalimanına varış. Bir başka merzecitur gezisinde buluşmak üzere..

 

GEZİ ÜCRETİ

08-14 TEMMUZ 2020 Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

2 Kişilik Odada Kişi Başı 1075 €
Tek Kişi 1325 €
02-11,99 Yaş Çocuk 1055 €

*Kredi Kartına Vade Farksız 3 Taksit Kampanyamız  Akbank, World ve Bonus özellikli Kredi Kartlarını kapsamaktadır.  Ayrıca Peşin fiyatına Taksit imkanı bulunmaktadır. (Gezi tarihinden 30 gün öncesinde bakiyenin kapanması şarttır)

*Single Katılım halinde Erken Rezervasyon indirimi 40 €’dur.

 

 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

► Sunexpress Hava Yolları ile Adana/Düsseldorf/Adana arası direkt uçuşlar

► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli

► Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli

► Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri

► 6 Gece 3*/4* otellerde konaklama

► 6 sabah kahvaltısı

► Düsseldorf/Amsterdam/Brüksel/Paris/Lüksemburg/Köln/Düsseldorf arası otobüs ile transferler

► Zorunlu seyahat sigortası

► Gezi boyunca Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti

 

 

 

 

AYRICA:

► MASAL KÖY GIETHOORN TURU

► Amsterdam Şehir Turu

► Volendam Balıkçı Kasabası Turu

► Büyük Hollanda Turu

► Brugge Turu

► Brüksel Şehir Turu

► Paris Şehir Turu

► Seine Nehri’ne Tekne Turu (bilet dahil)

► Montmartre Ressamlar Tepesi Turu

► Sacra Coeur Kilisesi

► Funiküler ile Ressamlar Tepesine ulaşım

► Latin Mahallesi ve Notre Damme Katedrali

► Paris Outlet Turu

► Reims Turu

► Schengen Köyü Turu

► Lüksemburg Şehir Turu

► Köln Şehir Turu

GEZİ ÜCRETİNE DAHİLDİR

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Vize ücreti ve takip giderleri (150 €)

► Müze ve örenyeri girişleri

► Öğle, akşam yemekleri

► Yurt Dışı Çıkış Harcı (50TL)

► Seyahat Sigortası (Sizin ve 1.derecede yakınlarınız ile ilgili sağlık sorunlarında ve/veya bazı durumlarda iptalleri de kapsamaktadır) 65 yaşa kadar 20 €, 65 yaş sonrası için acentamızdan fiyat öğrenebilirsiniz.

 

NOTLAR

TAKSİT İMKANI

► Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı % 50 ön ödemenin acentamıza veya merzecitur banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir. Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 30 gün önce tamamlanması gerekmektedir.

Panoramik Şehir turları; şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 1-2 saat süreli turlardır. Müze girişlerini içermez.

► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport fotokopisi veya kimliği gerekmektedir.

► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan 11 yaş altındaki çocuklar için geçerlidir.

merzecitur gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan merzecitur sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşya getirmeyiniz.  Sigorta kapsamında değildir.

merzecitur havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

► SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde % 25, diğer hallerde %18 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır

 

 

 

 

 

 

 

 

VİZE

► Gezimiz için Fransa Schengen Vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahibi yolcularımız için vize uygulaması yoktur.

► Geçerli Schengen vizesi olanlar için vize gerekmemektedir.

► Vize için gerekli belgeler listesini acentamızdan temin edebilirsiniz. ► Vize alabilmemiz için; Pasaportunuz, eksiksiz vize evraklarınız ve Vize ücretini acentamıza teslim ediniz. Acentalar vize taahhüdü veremez ancak talep ettiğiniz taktirde ancak aracılık edebilir.

► Normal ve Yeşil Pasaportların GEZİ DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 (ALTI) AY geçerli süresi olması gereklidir.

► Vize, seyahat başlangıcından önce Fransa konsolosluğundan alınmaktadır. Fransa konsolosluğu Ankara’ya görüşmeye çağırarak vize başvurularını kabul etmektedir. Konsolosluğa gidecek kişilerin randevuları acentamız tarafından alınmaktadır. Bu konularda acentamız görevlisi sizlere yardımcı olacaktır. Konsolosluk gerek gördüğünde ilave evrak talebinde bulunabilir. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Tags:

Leave a Reply