• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

ORTA AVRUPA 29 HAZİRAN -06 TEMMUZ 2019

  • Süre: 8GÜN
  • Fiyat: 1095 €

THY ile Adana’dan

Rüya gibi bir doga ile GÖLLER BÖLGESİ & HALLSTATT

ORTA AVRUPA-Avusturya, Çekya, Slovakya, Macaristan

29 HAZİRAN -06 TEMMUZ 2019 TÜM TURLAR DAHİL

 

Salzburg(1), Göller Bölgesi, Hallstatt, İki küçük cennet; Wolfgang ve St.Gilgen, Cesky Krumlov, Vltava Nehri, Prag(3) Karlovy Vary, Bratislava, Viyana(1), Budapeşte(2), Tuna Nehri Esztergom, Szentendre Köyü

1. GÜN ADANA  İSTANBUL  SALZBURG
Sabah Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar terminali TÜRK HAVA YOLLARI kontuarı önünde ACENTA yetkilisi ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından THY TK2451 sefer sayılı uçağı ile saat 03:50’de İstanbul’a hareket. 05:25’te İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından THY TK1381 sefer sayılı uçağı ile 08:15’de Salzburg/Avusturya’ya hareket. Yerel saat ile 09:45’te varışımızı takiben özel otobüsümüz ile Mozart’ın doğduğu kent, renkli cepheli konutların sıralandığı yollarıyla Avrupa’nın en çekici BAROK Kenti Salzburg Şehir Turumuzda Hohen Salzburg Kalesi, St. Peter Manastırı, Mırabel Sarayı ve Bahçesi, Ana Sunak ve Mozart’ın evi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize transfer. Geceleme Salzburg’da.

 

2. GÜN SALZBURG  HALLSTATT  GÖLLER BÖLGESİ  CESKY KRUMLOV  PRAG
Sabah kahvaltısının ardından Salzburg Göller Bölgesine hareket (Salzkammerkut). Salzburgun 80 km batısında 3000 m’lik Alp’lerin arasında ve tabi UNESCO Dünya Miras listesindeki harika bir köy; HALLSTATT. Dünyanın en güzel köyündeki Hallstattsee Gölü kenarında Hallstatt’a özgü ahşap dağ evlerini geziyoruz. Avrupa’nın en otantik meydanı da yine burada. Bir sonraki durağımız, St. Wolfgangsee; göller bölgesinin en sosyetik kenti. St.Wolfgang kilisesi,şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Mozart’ın Wolfgang ismi de bu gölden geliyor. Son olarak St. Gilgen Mozart’ın çocukluğunun geçtiği ve annesinin doğduğu yer. Ve bu güzel doğanın içinde  Gölde Tekne Turu. Ardından Prag’a hareket. Yolumuz üzerinde Güney Bohemia’nın en güzel şehri olan Cesky Krumlov şehir turu; UNESCO listesindeki Cesky Krumlov 12.yy’dan kalma tam bir ortaçağ kentidir. Vltava nehrinin kıvrımları içerisinde bir ada gibi görünen bu şirin şehirde Barok Tiyatro, Cesky Krumlov Kalesi, Latran, Krumlov bölgesi, eski Cizvit Manastırı görülecek yerler arasında. Prag’a varışta otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Geceleme Prag’da.

 

 

3. GÜN PRAG
Sabah kahvaltısının ardından Prag şehir turumuzda; Hratcany Kalesi, Vitus Katedrali, Aziz Georgy Manastırı ardından küçük mahalle olarak geçen Mala Strana, Parlamento Binası ve IV. Karel köprüsünü göreceğiz. Köprüden karşı tarafa eski şehir meydanına (Stare Mesto) geçerek Astronomik Saat, Eski Belediye Binası ve Tyn Kilisesini göreceğiz. Öğleden sonra alışveriş için serbest zaman. Akşam ACENTAMIZIN düzenleyeceği akordeon müziği eşliğinde akşam yemeğimizi alacağımız Vltava Nehri tekne turu Geceleme Prag’da.

 

 

4. GÜN PRAG  KARLOVY VARY
Sabah kahvaltısının ardından sıcak su kaynakları ile meşhur Karlovy Vary turu. Kentte sıcaklığı ve mineral özellikleri farklı 12 termal bulunmaktadır. Kaplıcalarından çıkan buharla masalsı bir görünüme bürünen bu güzel şehirdeki turumuzun ardından Karlovy Vary’de geçireceğiniz serbest zamanda 1918’de Atatürk’ün 1 ay süreyle kaldığı oteli banyoları (dışarıdan) görebilir ve muhteşem kafelerde kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman ardından akşam saatlerinde Prag’a dönüş. Varışımızın ardından Prag’da  Akşam yemekli Ortaçağ Gece Eğlencesi. Geceleme Prag’da.

 

 

5. GÜN PRAG  VİYANA  GRİNZİNG MEYHANELERİ
Sabah kahvaltısının ardından Avusturya’nın başkenti Viyana’ya hareket. Varışta Viyana şehir turumuzda; Birleşmiş Milletler Binası, Franz Kilisesi, Prater ve ardından şehrin merkezi Ring çevresinde; Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Hofburg Sarayı, Güzel Sanatlar Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Ardından Akşam Yemekli ve Gece Eğlenceli Grinzig Meyhaneleri Turu. Viyana merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıkta ev yapımı şarapların üretildiği Grinzing’te küçük ve şirin evlerin kiminde halen taze şarap üretimi yapılmakla birlikte, kimileri ise restoranlara dönüşmüştür. Bu restoranlardan birinde, akordeon ve keman eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme Viyana’da.

 

 

6. GÜN VİYANA  BRATİSLAVA  BUDAPEŞTE
Sabah kahvaltısının ardından Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya hareket. Tuna Nehri kıyısında yer alan, hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınır komşusu olan ve Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki başkentten biridir Bratislava. Panoramik şehir turumuz esnasında; Hviezdoszlav Meydanı, Aziz Martin Kilisesi, Belediye Sarayı, Milli Tiyatro Binası göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye hareket. Varışta Budapeşte şehir turumuzda; Kahramanlar Meydanı, Szecseni Kaplıcası, Vajdahunyad Kalesi, Andrassyi Caddesi, Opera Binası, Eski Bale Okulu, Aziz Istvan Bazilikası, Zincirli Köprü ve Parlamento Binasını gördükten sonra Buda tarafına geçiyoruz. UNESCO’nun koruması altında Dünya mirası listesinde bulunan Budin Kalesini, Balıkçılar Burcunu ve Matyas Kilisesini görüyoruz. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Ardından; Akşam yemekli Gece Eğlenceli Çigan Gecesi turu. Geceleme Budapeşte’de

 

7. GÜN BUDAPEŞTE  ESZTERGOM  SZENTENDRE
Sabah kahvaltısının ardından Tam Gün Esztergom, Szentendre Köyü Turu. Esztergom şehir turumuzda; Esztergom katedrali, Osmanlılardan kalan kale kalıntıları ve müze gezeceğimiz yerler arasında. İkinci durağımız bir Ortaçağ kalesi ve aynı zamanda bir av şatosu olan ihtişamlı Visegrad Kalesi. Alışveriş için “Szetendre” isimli küçük bir kasabaya hareket. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler, kremler vb. pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada serbest zaman. Ardından otelimize dönüş. Akşam içecek ikramlı Tuna Nehri Tekne turu . Geceleme Budapeşte’de

 

8. GÜN BUDAPEŞTE   İSTANBUL  ADANA
Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından TÜRK HAVA YOLLARI TK1038 sefer sayılı uçağı ile saat 20:10’da İstanbul’a hareket. 23:15’te İstanbul’a varış. TÜRK HAVA YOLLARI TK2476 sefer sayılı uçağı ile saat 02:25’te Adana’ya hareket. 04:05’te Adana’ya varış ve bir başka geziside buluşmak üzere…

 

 

Ü C R E T : Nakit
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1.095 €
2–11 Yaş (aile ile aynı odada) :   995 €
Tek Kişilik Oda Farkı :   300 €

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

TÜRK HAVA YOLLARI ile Adana/İstanbul/

Salzburg – Budapeşte/İstanbul/Adana arası uçuşlar

Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli

► Uçakta 20 Kg kadar bagaj taşıma bedeli

► Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri

► Lüks otobüs ile şehirler arası tüm transferler

7 gece 4* otellerde konaklama

► 7 Sabah kahvaltısı

► Zorunlu mali mesuliyet sigortası

► Profesyonel TÜRKÇE rehberlik hizmeti

AYRICA

► Salzburg Şehir Turu

►GÖLLER BÖLGESİ TURU:

  • Hallstatt Şehir Turu
  • Wolfgang Gölü’nde Tekne Turu
  • Wolfgang Köyü Turu

► St.Gilgen Turu

► Cesky Krumlov Turu

► Prag Şehir Turu

► Prag’da Akşam Yemekli Vltava Nehri Tekne Turu

► Karlovy Vary Turu

► Prag’da Akşam Yemekli, içecekli ve gösterili ORTAÇAĞ GECESİ Turu

► Viyana Şehir Turu

► Viyana’da akşam yemekli ve limitsiz içecekli GRİNZİG MEYHANELERİ Turu

► Bratislava Şehir Turu

► Budapeşte Şehir Turu

► Budapeşte’te Esztergom, Visegrad, Szentendre Köyü Turu

► Budapeşte’de akşam yemeği ve içecek ikramlı ÇİGAN GECE EĞLENCESİ

► İçecek ikramlı Türkçe anlatımlı Tuna Nehri Tekne Turu

GEZİ ÜCRETİNE DAHİLDİR

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Schengen vize ücreti ve takip giderleri (140 €) ► Müze-örenyeri giriş ücretleri ►Yurt dışı çıkış harcı

(15 TL)Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.

► Programda dahil olduğu belirtilmeyen yemekler ► Şahsi harcamalar ► Seyahat Sağlık Sigortası (65 yaşa kadar 20 €, 65 yaş sonrası sürprim uygulanmaktadır.)

NOTLAR

► Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı % 50 ön ödemenin acentamıza veya ACENTAMIZ  banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir. Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 30 gün önce tamamlanması gerekmektedir.

► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan 11 yaş altı çocuklar için geçerlidir.► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

► Gezimiz için Schengen vizesi gerekmektedir.

► Vize için gerekli belgeler listesini acentamızdan temin edebilirsiniz. Vize ücretini ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak gezi tarihinden 30 Nisan’dan itibaren (en geç gezinin 30 gün öncesine kadar) acentamıza teslim ediniz.

► Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Konsolosluk gerek gördüğünde ilave evrak ve şahsi görüşme talebinde bulunabilir. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

► Şehir turları; şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli panoramik turlardır. Müze, ören yeri yeri vb. girişlerini içermez.

► Normal ve Yeşil Pasaportların GEZİ DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 (ALTI) AY geçerli olması gereklidir.

YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ İÇİN VİZE UYGULAMASI YOKTUR.

► ACENTAMIZ/REHBER gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACENTAMIZ sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli hiçbir eşya/mücevher vs. getirmeyiniz. Eşyalarınızın sorumluluğu size aittir.

ACENTAMIZ havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir.

Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

Tags:

Leave a Reply