• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR 07-15 Temmuz 2019

  • Süre: 9GÜN
  • Fiyat: 1775 €

Beyaz Geceler’de Büyülü Bir Gezi ile Doga Harikası Fiyordlar

 İSKANDİNAVYA & FİYORDLAR

DANİMARKA İSVEÇ NORVEÇ

07-15 Temmuz 2019  9 gün-8 gece(7 gece otel-1 gece gemi)

Kopenhag (1) -Dragon – DFDS Gemi (1) -Oslo (1) – Bergen (2)-Gudvangen – Myrdal- Flam Gezi Treni – Geilo (1) – Stockholm(2)

1.GÜN 07 TEMMUZ PAZAR ADANA İSTANBUL KOPENHAG

Saat 02:50’da Adana Şakirpaşa Havalimanı iç hatlar terminali TÜRK HAVA YOLLARI kontuarı önünde ACENTA yetkilisi ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından TK 2451 sefer sayılı uçağı ile saat 03:50’de İstanbul’a hareket. Saat 05:25’te İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından TK 1783 sefer sayılı uçağı ile saat 07:30’de Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’a hareket. Yerel saat ile 09:45’de varış. Bizleri bekleyen özel otobüsümüz ve rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turumuzda; Küçük Deniz Kızı Heykeli, Amelienborg Sarayı, Rosenborg Şatosu, Gefion Çeşmesi, Christianborg Sarayı, Nyhavn, Tivoli Bahçeleri ve Belediye Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Kopenhag’da Kanal turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Öğleden sonra alışveriş için serbest zaman. Geceleme Kopenhag’da.

2.GÜN 08 TEMMUZ PAZARTESİ KOPENHAG DRAGOR DFDS GEMİ

Kahvaltımızın ardından Danimarka’nın en şirin eski balıkçı köylerinden olan Dragor’a hareket. Bu gözel köy; 12.yüzyılda ülkenin önemli balıkçı limanlarından biri ve şimdilerde ise Cruise gemilerinin de vazgeçilmezi olmuş. Arnavut kaldırımları Renkli ve Saz çatılı evleriyle Kuzey Avrupa köyleri içinde en güzellerinden biri. Dragor’da yürüyüş turumuzun ardından yemek ve alışverişiniz için serbest zaman. Öğleden sonra Kopenhan Limanına hareket. DFDS Gemimiz ile Check in işlemlerimizin ardından Norveç’in başkenti OSLO’ya hareket. Akşam Yemeği ve geceleme Gemimizde. (Kabinlerimiz iç kabin olup kayıtta bilgi verdiğiniz taktirde müsaitlik doğrultusunda dış kabin alabilirsiniz, farkını acentamızdan sorunuz).

3.GÜN 09 TEMMUZ SALI  OSLO VOSS BERGEN

Gemide alacağımız sabah kahvaltısının ardından Oslo’ya varış. Bizi bekleyen aracımızla Bergen’e hareket. Muhteşem Fiyord Manzaraları ile dolu harika bir yolculuk bizi bekliyor. Yol üzerinde kışlık bir kayak merkezi olarak bilinen Voss’da molamızın ardından yolumuza devam ediyoruz. Akşamüzeri Bergen’e varış, otelimize yerleşme. Geceleme Bergen’de. Oslo-Voss 364 km / Voss-Bergen 107 km

4.GÜN 10 TEMMUZ ÇARŞAMBA BERGEN

Sabah Kahvaltımızın ardından yürüyerek yapacağımız Bergen şehir turumuzda; Eski Bergen Limanı, Unesco Dünya Miras Listesi’ne alınmış Hansa Birliği dönemine ait Bryggen’in ahşap yapıları, şehrin en eski yapısı olan Meryem Kilisesi ve Kral Haakon dönemine ait kule görülecektir.UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Bergen’in eski ahşap evlerine ülkenin en çok turist çeken noktalarından biri. Bu binalar Alman tüccarların şehre hâkim oldukları dönemde inşa edilmiş. “Hansa Birliği’nin Ahşap Evleri” olarak anılan yapılar 18. yüzyıl sonlarına kadar balık ticaretinin merkezi olmuş. Turumuzun sonrasında; Günümüze kadar özelliklerini koruyan bu evlerin alt katlarındaki hediyelik eşya dükkanlarından hediyeliklerinizi alabilir veya şirin kafelerde oturabilirsiniz. Evlerin arasından geçtiğinizde inanılmaz güzellikte çiçeklerle sizleri karşılayan dar sokaklara çıkıyorsunuz. Ayrıca; Bergen, balık pazarıyla ünlü bir liman kasabası olduğu için deniz ürünlerini tatmamak olmaz. Fisketorget isimli Pazar 07.00- 19.00 arası açık. Aklınıza gelen her türlü deniz ürününü burada tazecik pişirtip yiyebilirsiniz. Şehri tepeden gezmek isterseniz Floyan tepesine funiküler ile çıkarak Bergen’i tepeden izleyebilirsiniz. Geceleme Bergen’de.

5.GÜN 11 TEMMUZ PERŞEMBE BERGEN-GUDVANGEN/SOGNEFİYORD-MYRDAL-FLAM-GEILO

Sabah kahvaltımızın ardından Norveç’in dünyaca meşhur tabiat güzelliklerine yapacağımız turumuza başlıyoruz. Önce Gudvangen’e gidiyor, Norveç’in en uzun fiyordu Sogne Fiyordu’nun bir uzantısı olan, doğa şaheseri ve Unesco Dünya Miras Listesinde de yer alan Naerofjord’da 2 saatlik bir gemi yolculuğu yaptıktan sonra Flam’a geçiyoruz. Öğleden sonra bineceğimiz “Özel turist Flam gezi treni” ile Flam – Myrdal – Flam arasındaki 20 km mesafeyi katederken 865 metre rakıma çıkıyoruz. Enfes fiyord manzaraları ve Kjosfossen Şelalesindeki kısa molamızdan sonragüzel manzaraları izleyerek tekrar aynı trenle Flam’a dönüyoruz. Varışımızın ardından Geilo’ya hareket. Geilo’daki otelimize varış. Doğal güzelliklerle çevrili küçük bir kayak merkezi olan Geilo’da çevreyi keşfedebilir, harika doğada yürüyüş yapabilirsiniz. Akşam Yemeği ve Geceleme Geilo’da.

Bergen – Gudvangen 147 km ve Flam-Geilo115 km

6.GÜN 12 TEMMUZ CUMA GEİLO-OSLO

Sabah kahvaltımızın ardından Oslo’ya hareket. Varışımızın ardından Oslo Şehir Turu; Ulusal Tiyatro, Parlamento, Kraliyet Sarayı, ünlü heykeltıraş Vigeland’ın eşsiz yaratımı Frogner Parkı, eski şehirden kalan yapılar ve Belediye Sarayı görülecektir. Eski Norveç Köy yaşamını görebileceğimiz  Norveç Kültürel Tarih Müzesi’ne gidiyoruz. Çeşitli folk danslarını izleyip, otantik melodilerle neşelenip, geleneksel kıyafetli canlandırma köy halkının etkinliklerini göreceğiz. Eski köy/kasaba evleri, postanesinden, eczanesine tam bir Norveç köyünü yaşıyoruz. Oslo’da serbest zamanın ardından otelimize transfer. Gecelelme Oslo’da.  Geilo-Oslo 219km

7.GÜN 13 TEMMUZ CUMARTESİ OSLO – KARLSTAD – STOCKHOLM

Sabah Kahvaltımızın ardından İsveç’in Başkenti Stockholm’e hareket. Norveç’in görkemli fiyord manzaraları ile İsveç’in yeşil coğrafyası ve göllerini seyrederek yapacağımız keyifli yolculukta yol üzerinde Karlstad’da serbest zaman. Akşamüzeri Stokholm’e varış. Tıpkı Bergen gibi fotoğrafları oldukça etkileyici olan bu güzel şehir Stockholm’e varış. Geceleme Stokholm’de. Oslo-Stockholm 500km

8.GÜN 14 TEMMMUZ PAZAR  STOCKHOLM

Sabah kahvaltımızın ardından  başkent Stockholm Şehir Turumuza başlıyoruz. Eski Şehir (Gamla Stan), Kraliyet Sarayı, Riddarholmen Adası, Södermalm ve Kungsholmen Semtleri, Djurgarden (müzeler ve parklar adası), Elçilikler Semti ve Belediye Sarayı görülecek yerler arasında. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam üzeri rehberimiz eşliğinde yürüyerek yapacağımız Gamla Stan’ın dar sokaklarını gezip, şehir merkezindeki Drottninggatan ve Hamngatan gibi modern caddelerini keşfediyoruz. Geceleme Stockholm’de

9.GÜN 15 TEMMUZ PAZARTESİ STOCKHOLM – İSTANBUL – ADANA

Sabah kahvaltımızın ardından Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından TÜRK HAVA YOLLARI TK 1794 sefer sayılı uçağı ile saat 11:25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 15:55’de İstanbul’a varış.  TK2468 sefer sayılı uçağı ile saat 17:20’de Adana’ya hareket. Saat 18:50’de Adana’ya varış ve başka bir gezide buluşmak üzere.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

TÜRK HAVA YOLLARI ile Adana/İstanbul/Kopenhag-Stokholm/İstanbul/Adana uçuşlar

► Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli

► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj ve 8 kg el bagajı taşıma bedeli

► Havalimanı/Otel/Havalimanı transferleri

► Bize özel aracımız ile şehirlerarası ulaşım

► 8 gece konaklama (1 gece gemi ve 7 gece 3*-4* merkezi otellerde)

► 8 Sabah kahvaltısı

► 2 Akşam yemeği (1 gece gemi ve 1 gece Geilo’da otelde)

► Kopenhag şehir turu

► Kopenhag’ta Tekne ile Kanal turu

► Kuzey Avrupa’nın en güzel köyülerinden; Dragor Köyü Turu

► DFDS gemisi ile Tüm gece sürecek Gemi Seyahati Deneyimi

► Oslo şehir turu

► Voss Turu

► Bergen şehir turu

► Stockholm şehir turu

► Eski Stockholm yürüyüş turu

► GudvangenGemi Turu;

Dünyanın en uzun ve en güzel Fiyortlarından; Sognefiyord’un Unesco Dünya Miras Listesindeki kolu Naerofjord geziyoruz.

► Flam Gezi Treni Turu

► Acenta Mali Mesuliyet Sigortası

► Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )

► TÜRKÇE rehberlik hizmetleri

GEZİ ÜCRETİ Nakit
İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı 1775 €
02 – 11 Yaş (aile ile aynı odada) 1665 €
Tek Kişilik Oda Farkı    400 €

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Schengen vize ücreti ve takip giderleri (140 €)

► Öğle ve akşam yemekleri

► Müze ve örenyeri giriş ücretleri

► Yurt dışı çıkış harcı 15 TL (acentamızdan temin edebilir veya pasaportunuz ile bankaya yatırabilirsiniz.)

► Özel seyahat sağlık sigortası;Kişi başı 30 € (Dilerseniz ek ücret ödeyerek bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için özel seyahat sigortası satın alabilirsiniz.)

NOTLAR

► Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı tercih ettiğiniz ödeme şekli ile  ön ödemenin acentamıza veya ACENTA banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 40 gün önce tamamlanması gerekmektedir.

► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport fotokopisi gerekmektedir.

► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

► İskandinavya Ülkeleri turu Schengen vizesi gerekmektedir.

► Vize başvuruları geziden 3 ay öncesinden itibaren açılmaktadır. Saglıklı bir süreç için bu gezi için vize başvurunuzu 7 Nisan 2019 tarihinden itibaren yapabiliriz.Gecikmemenizi öneririz. Gerekli belgeler listesini acentamızdan temin edebilirsiniz. Belgelerinizi eksiksiz olarak acentamıza teslim ediniz.

► Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsoloslukdan alınmak zorundadır. Konsolosluk gerek gördüğünde ilave evrak talebinde bulunabilir. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

► Şehir turları; şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır.

► Yeşil veya Bordo Pasaportların GEZİ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 (ALTI) AY geçerli olması gereklidir. 10 yıldan eski pasaportlar ülke girişlerinde geri çevrilmektedir. Lütfen pasaport tarihinizi kontrol ediniz. Böyle bir durumda acentamız sorumlu değildir.

►ACENTA/REHBER  gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACENTAMIZ  sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşya getirmeyiniz ve gezide pasaportunuza, cüzdanınıza sahip çıkınız. Sigortalar bu tür kayıp/çalıntıları karşılamamaktadır.

► ACENTAMIZ havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir.

 

Tags:

Leave a Reply