• +90-324-231-3156
 • +90-533-620-0188
 • merzeciturizm@hotmail.com

BÜYÜK İTALYA ve FRANSIZ RİVİERASI (28HAZİRAN-05 TEMMUZ 2019)

 • Süre: 8GÜN
 • Fiyat: 945 €

Pegasus Hava Yolları ile 7 Gece 8 Gün

BÜYÜK İTALYA ve FRANSIZ RİVİERASI

Roma- Napoli – Floransa- Siena – Venedik- Milano-Nice – Marsilya

İtalya & İsviçre Göller Bölgesi; Lugano ve Como Gölleri

Fransız Rivierası; Cote d’azur Nice-Monaco-Montecarlo – St.Paul de Vence – Marsilya

 

 

Napoli’den Marsilya’ya Rüya gibi bir yolculuk

1.Gün 28 Haziran CUMA        ADANA – İSTANBUL – ROMA

Sabah saat 04:00’da Adana Havaalanı Pegasus Havayolları Kontuarı önünde ACENTA yetkilisi ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından 05:20’da PC 2099 ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı için hareket. 06:50’da varış ve Pegasus HY PC 1221 sefer sayılı uçuş ile saat 08.50’de Roma’ ya hareket.. Yerel saat ile 10:40’da varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik Roma Şehir Turu. Turumuzda; Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum, Via Del Corso ve Circus Maximus ,Vatikan panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme Roma’da.

 1. Gün 29 Haziran CUMARTESİ ROMA – NAPOLİ – (POMPEİ) – OUTLET

Kahvaltımızın ardından Roma’nın güneydoğusunda yer alan Napoli şehrine hareket ediyoruz. Önce Pompei Antik Kenti’ne geliyoruz. Vezüv Yanardağının eteklerine kurulmuş olan Pompei Antik Kenti, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden volkan patlamasının yok ettiği oldukça ilginç bir şehirdir. 1748 yılında kazılarla ortaya çıkarılan şehirde görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Pompei Turu ve öğle yemeği sonrasında Napoli’ye hareket, varışımızın ardından panoramik Napoli şehir turu; Posilipo tepesine çıkarak Vezüv Yanardağı ve Napoli şehri ile tüm limanın eşsiz manzarasında bir fotoğraf molası veriyoruz. Garibaldi Meydanı, Via Toledo , şehrin en eski semti olarak adlandırılan Centro Storico , eski liman, Cristoforo Colombo caddesi, Castel Nuovo ve Pizza Mercato görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında keyifli bir alışveriş için outlet center ziyareti, ardından turumuzun sonu. Roma’daki otelimize transfer. Geceleme Roma’da.

 1. Gün 30 Haziran PAZAR ROMA – SİENA – (PİSA) – FLORANSA

Kahvaltımızın ardından Floransa’ya hareket. İlk durağımız bir ortaçağ kasabası olan Siena. Dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen çukur bir midyeye benzetilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Bu turumuzun ardından Pisa Turumuz için hareket ediyoruz. Pisa, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Gezimizde; Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasındadır. Kısa bir alışveriş molasının ardından Floransa’ya hareket. Geceleme Floransa’da.

 4.Gün 01 Temmuz PAZARTESİ FLORANSA – VENEDİK

Kahvaltımızın ardından Rönesans’ın başkenti Floransa Şehir Turu, Müze Şehir Floransa’yı yürüyerek geziyoruz. Dünyaca ünlü sanatsever Medici Ailesinin şehre katkıları ile; 1434’te Cosimo de’Medici, Floransa’nın gayriresmi hükümdarı olunca Floransa refaha ulaştı ve şehrin Rönesansın merkezi olmasını sağladı. Donatello ve perspektifi ilk bulan kişi olan; Brunelleschi gibi büyük sanatçıları finanse ederek şimdilerde Floransa’nın sembolü haline gelen David Heykeli ve Duomo Katedralinin (Santa Maria Del Fiore) muhteşem kubbesini yaptırdı. Kubbe, Rönesans’ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden biri vee Brunelleschi de, rönesansın dehalarından sayılıyor. Katedralin hemen yanında yer alan Vaftizhanenin meşhur bronz kapısını görüyoruz. Rönesans’ın başlangıcı sayılan “Cennetin Kapıları” olarak isimlendirilen kapıda 3 boyutlu ve kabartmalı şekilde figürler bulunuyor. Bu figürlerde, Adem ve Havva’nın yaratılışı, ilk günah, cennetten kovulma, Hz. İbrahim’in oğlunu tanrıya kurban edişi temsil ediliyor. Daha sonra Heykeller ile dolu Sinoria Meydanı ve Arno Nehri üzerideki Ponte Vecchio köprüsünü geziyoruz. Alışveriş için serbest zamanın ardından Venedik’e hareket. Panoramik Venedik şehir turumuzda San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, Tövbe Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Dilerseniz Venedik’in meşhur gondolları ile Venedik kanallarında harika bir gondol deneyimi yaşayabilirsiniz. Gondol Turu (25 € ). Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 1. Gün 02 Temmuz SALI VENEDİK – VERONA – MİLANO – İSVİÇRE & İTALYA GÖLLERi COMO-LUGANO

Kahvaltımızın ardından Milano’ya hareket. İlk molamız UNESCO Dünya Kültürel Miras Listesinde olan İtalya’nın en romantik şehirlerinden Verona. Verona turumuzda; Shakespeare’in meşhur aşk hikayesine konu olan Romeo ve Juliet ‘in evi, İtalya’nın 2.büyük amfi tiyatrosu (Arena di Verona) gezimiz sonrasında, Milano ‘daki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşmemizin ardından. İsviçre ve İtalya’nın en güzel göllerini göreceğimiz turumuza başlıyoruz. İsviçre ve İtalya’nın Göllerini göreceğimiz bu turumuzda ilk olarak İsviçre sınırları içinde yer alan Lugano Gölü ‘nden başlıyoruz. Eşsiz doğası, harika manzarası ve şehir parkı ile bizleri kendine hayran bırakacak Lugano Gölü kıyısında gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve fotoğraf molası ardından durağımız Como Gölü olacaktır. Alp Dağları eteklerinde yer alan ve İtalya ‘nın en büyük 3. gölü olan Como Gölü ‘nde turumuz esnasında, Como Kasabası ‘nda ve birçok varlıklı ve ünlü ismin yazlıklarının da yer aldığı göl kıyısında gezimizi gerçekleştirecek ve fotoğraf molasının ardından turumuzu tamamlayacağız. Tur bitiminde otelimize transfer.

 1. Gün 03 Temmuz ÇARŞAMBA MİLANO – PORTOFİNO – NİCE

Kahvaltının ardından Milano şehir turu. Moda ile adı yanyana anılan Milano’da yapacağımız şehir turu esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu La Galeria, Porta Romano

görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi özel aracımız ile Nice’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde şarkılara konu olan

Portofino; Cennet gibi bir koyda, daracık sokakları, rengarenk evleri, ve harika bir kumsal ile bizi kendine hayran bırakıyor. Tur bitimi Nice doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızda yapacağımız Nice şehir turumuz esnasında; Promenes Des Anglais caddesi, Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

 1. Gün 04 Temmuz PERŞEMBE NİCE- CANNES – MONACO-MONTECARLO-ST.PAUL DE VENCE-EZE KÖYÜ

Kahvaltımızın ardından tüm gün Fransız Rivierası Turu. Fransız Rivierası olarak da bilinen dünyaca ünlü kıyıları; Cote D’Azur Sahilleri Monte Carlo, Monaco, Cannes, St.Paul De Vence’i geziyoruz. Film festivali ile ünlü Cannes gezimizin ardından harika bir tepede yer alan ve tam bir orta çağ mimarisine sahip olan Saint Paul De Vence; Picasso, Cezanne gibi dünyaca ünlü sanatçılara ilham kaynağı olmuş. Köyün ortasında 1615 yılından kalma tarihi çeşme etrafındaki dar sokaklarda yer alan taş binalarda ünlü ressamların prodüksiyonlarının satıldığı resim galerileri, bölgeye has lavanta, sabun ve el işi dükkanları yer alıyor. Surların dışında ise şapeller, zeytinlikler, bağlar ve bahçelerin içine gizlenmiş villalar ile muhteşem vadi manzarası sizleri bekliyor. Saint Pal De Vence gezimiz sonrasındaki durağımız ise sırasıyla Monaco ve Monte Carlo olacaktır. Öncesinde yol üzerinde, tarihi M.Ö. 2000 li yıllara kadar uzanan ve birçok medeniyetin izlerini taşıyan Eze bölgesindeki parfüm mağazasında mola veriyoruz. Sonrasında Monaco Prensliği ‘ne vararak, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçeceğiz. Tur bitimi Nice ‘deki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 1. Gün 05 Temmuz CUMA NİCE – MARSİLYA- İSTANBUL

Sabah erken saatte alınacak kahvaltının ardından Marsilya‘ya hareket. Fransa’nın 2. Büyük şehri olmasının yanı sıra Akdeniz ‘in en büyük ticari limanına sahip olan Marsilya’da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu ardından Marsilya Havalimanı ‘na transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1126 sefer sayılı uçuşu ile 15:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:55’de İstanbul’a varış. Pasaport kontrolümüzün ve duty free alışverişimizin ardından Pegasus Havayolları PC 2098 uçuşu ile 23:50’de Adana’ya hareket ve 01:20’de Adana’ya varış.

Bir başka gezide buluşmak üzere.

 

GEZİ ÜCRETİ Nakit
İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı 945 €
02 – 11 Yaş (aile ile aynı odada) 895 €
Tek Kişilik Oda Farkı 250 €

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

► Pegasus HY tarifeli seferleri ile Adana-İstanbul-Roma / Marsilya-İstanbul-Adana Uçak Bileti

► Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli

►3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama

► Havalalanı / Otel /Havaalanı transferleri ve şehirlerarası transferler

► Roma Şehir Turu

► Napoli Turu

► Pompei Antik Kenti Turu

► Siena Ortaçağ Kasabası Turu

► Floransa Şehir Turu

► Venedik Şehir Turu

► Venedik ‘te Vapuretto Ücreti

► Milano Şehir Turu

► İsviçre ve İtalya Gölleri Turu; Lugano Gölü ve Como Gölü

► FRANSIZ RIVIERASI TURU; COTE D’AZUR

 • Nice Turu
 • Cannes Turu
 • Monaco Turu
 • Monte Carlo Turu
 • Ezi Köyü Parfüm Fabrikası Turu
 • Saint Paul De Vence Köyü Turu

► Marsilya Turu

► Otel şehir vergileri

► Türkçe rehberlik hizmetleri

► TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

 ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

► Vize ücreti ve takip giderleri (140 €)

► Gondol Turu (25 €), öğle ve akşam yemekleri, müze ve örenyeri giriş ücretleri ile tüm kişisel harcamalar.

► Yurt dışı çıkış harcı (15 TL) Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.

► Seyahat Özel Sağlık Sigortası 20 € (70 yaş üzeri 40 €) seyahat öncesi ani gelişen rahatsızlıklar, vefat, birinci dereceden yakınlarının rahatsızlıkları veya vefatı gibi durumlarda tur iptalini kapsayan özel bir sigorta.

 

NOTLAR

►Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı % 50 ön ödemenin acentamıza veya ACENTA  banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir. Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 40 gün önce tamamlanması gerekmektedir.►3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.►Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan 11 yaşın altındaki çocuklar için geçerlidir.

VİZE: Vize için gerekli belgeler listesini ve vize formunu acentamızdan temin edebilirsiniz.

 • İtalya normal pasaportlara vize uygulamaktadır. Yeşil Pasaportlara vize uygulaması yoktur. Vizeler seyahat

başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır.

 • Tüm Pasaportların GEZİ BAŞLANGIÇ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY geçerli olması
 • Vize başvuruları en erken gezi başlangıç tarihinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir

► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport fotokopisi gerekmektedir. Normal Pasaportunuz, Vize ücreti ve gerekli vize belgelerinizi eksiksiz olarak acentamıza teslim ediniz.

► Konsolosluk gerek gördüğünde ilave evrak ve şahsi görüşme talebinde bulunabilir. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

► Şehir turları; şehrin tanıtımı için düzenlenen 2–3 saat süreli panoramik turlardır. Müze, ören yeri girişlerini içermez.

ACENTA/REHBER  gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACENTAMIZ sorumlu değildir.

ACENTAMIZ havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde havayolu, uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir.

► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

 

Tags:

Leave a Reply