• +90-324-231-3156
 • +90-533-620-0188
 • merzeciturizm@hotmail.com

BÜYÜK İSPANYA&ENDÜLÜS

 • Süre: 7 Gece / 8 Gün
 • Fiyat: 995 €

Adana’dan PegasusHavayolları ile

BÜYÜK

İSPANYA&ENDÜLÜS

 

05-12 Nisan  & 10-17 Temmuz 

7 Gece / 8 Gün

 

MADRİD(2) – CORDOBA – SEVİLLA (1)-MALAGA- GRANADA (1) –

RONDA-VALENCİA (1) –CASTELLON-BARCELONA (2)

ERKEN REZERVASYON

28 Şubat’a kadar

Oda Başı

80 € !

İNDİRİM

 

TÜM TURLAR DAHiL!

995 €

 

1. GÜN                                                                                                                  ADANA -İSTANBUL –MADRİD

Sabah 04:00’te Adana Havaalanı dış hatlar terminalinde Merzecitur yetkilisiyle buluşma. Bilet, bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC2099 sayılı seferi ile 05:20 Adana-İstanbul uçuşu. Saat 06:50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve Dış Hatlar Terminali’ne geçiş. Pasaport işlemlerimizin ardından PC1099 sayılıseferi ile saat 10:20’de Madrid’e hareket. Yerel saat ile 14:00’te Madrid’e varışımızda havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile panoramik Madrid şehir turu. Turumuzda; Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, GranVia, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme Madrid’de.

 

 1. GÜN                                                                        MADRİD-TOLEDO-MADRİD

Sabah kahvaltımızın ardından Toledo’ya hareket. Toledo şehir turu. Bir ortaçağ masalı, ülkenin en eski dini başkenti Toledo UNESCO Dünya Mirasını Koruma Listesi’nde ve koruma altında. Ayrıca, İspanyol yazar Cervantes’in kahramanı Don Kişot’un da memleketi. Kahramanın maceraları bu şehrin sokaklarda geçtiği için Don Kişot heykellerine rastlıyorsunuz. San Martin köprüsü ise muhteşem görüntüsü ile Toledo’ya ayrı bir güzellik katıyor. Tajo Nehri üstüne 14. Yüzyıl’da inşaa edilmiş bir Ortaçağ köprüsü. 5 kemerli köprünün orta kemerinin açıklığı 40 metre olup bu genişlik açısı ile dünyada benzeri azdır. Damasquinos/Şam İşi; Toledo Müslümanların yerleşmesi ile Suriye ve Şam kaynaklı bazı el sanatlarını da Toledo’ya getirmiştir. Bunlardan birisi Şam İşi anlamına gelen Damasquinados denilen okside olmuş çelik üzerine altın veya gümüş kalkma el işleridir. Takıdan tabaklara ve türlü hediyelik eşyaya dek her biri gerçekten ince işçilikli ve değerlidir. İşçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânları gezdikten sonra Madrid’e dönüş. Gecele Madrid’de.

 

 1. GÜN                                                          MADRİD-CORDOBA-SEVİLLA

Sabah kahvaltımızın ardından panoramik şehir turu için Cordoba’ya (Kurtuba) hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa’nın en büyük şehri olan Cordoba’ yı keşfediyoruz. Burada görülecek yerler arasında Alcazar De Los ReyesCristianos, Kurtuba Cami, Roma Köprüsü yer almaktadır. Kısa bir alışveriş molamızın ardındanSevilla ‘ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Sevilla şehir turumuzda; İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile SantaCruz Meydanı’nı görüyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer geceleme Sevilla’da.

 

 1. GÜN                                                SEVİLLA-RONDA-MALAGA-GRANADA

Sabah kahvaltımızın ardından Malaga‘ya doğru hareket. Yolculuğumuza Malaga yolu üzerinde Beyaz Köy isimli Ronda Kasabası ile başlıyoruz. Panoramik Ronda şehir turumuzda, canlı ve hareketli yaşamı ile büyüleyen dar ara sokakları, eski ve yeni şehri birleştiren PuentoNuevo Köprüsü, Belediye Binası, eskiden cami olan Ronda Kilisesi başlıca gezilecek yerler arasındadır. İspanya ‘nın kültürel değerlerinden olan ve boğa güreşlerinin ilk resmileştiği yer olan Plaza de Toros (arena) Ronda turumuzda son durağımız olacaktır. Malaga‘ya varışımız ile gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında modern mimari ile düzenlenen Malaga Limanı, sarı kubbeleri ve bolca detay işlemeleri ile ünlü Malaga Katedrali, Alcazar Kalesi, Cervantes Tiyatrosu, Plaze de la Merced ve Picasso Heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından Granada’ya varış ve Granada Şehir Turumuzda; Tarihi Endülüs ruhunu yansıtan sokakları, Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Kraliçe Isabelle ve KristofColomb Heykeli, Grand Via, La Rambla ve Belediye Meydanı görüyoruz. Akşam tüm misafirlerimiz için düzenleyeceğimiz Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turumuzda, Otantik Arap Mahallesinde ara sokaklarda dolaşıp,Mirador Tepesi‘nde panoramik fotoğraf molası veriyor, Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan eski çingene mahallesi Sacramonte ‘de doğal mağara evinde çingene lokal şovunu izliyoruz.Geceleme Granada’da.

 

 

 

 1. GÜN                                                                        GRANADA-AL HAMBRA-VALENCİA

Sabah kahvaltımızın ardından Endülüs’ün gözbebeği Al Hambra Sarayı’na hareket. Hambra Sarayı Turu Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan saray görülecektir (Harem girişi hariç).Hambra Sarayı gezimizin ardından Valencia’ya hareket ve otelimize yerleşme. Geceleme Valencia’da.

 

 1. GÜN                                                VALENCİA-CASTELLON PENİSCOLA-BARCELONA

Sabah kahvaltımızın ardından Valencia’ya doğru hareket. Valencia’ya varış ve panoramik şehir turumuzda; Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı bulunmaktadır. Eski şehir alanındaki serbest saatlerin ardındanCastellon bölgesindeki Peniscola kasabasını geziyor ve bu şirin yarımada’da tapınak şövalyeleri tarafından inşa edilen Peniscola Kalesini gördükten sonra Barcelona’ya hareket.Barcelona Şehir Turu; Bu güzel tarihi şehirde göreceğimiz yerler arasında;Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, KristofKolomb Heykeli, La SagradaFamilia Kilisesi, Plaza De Espana. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme Barcelona’da.

 

 1. GÜN BARCELONA  – GİRONA – FİGUERAS – DALİ MÜZESİ

Sabah kahvaltımızın ardından Girona&Figueras ve Dali Müzesi turu için hareket. Orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, dünyaca ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesini geziyoruz.. Tur sonrası Barcelona’ya transfer ve dilediğinizce geçirmeniz için serbest zamanın ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme Barcelona’da.

 

 1. GÜN                                                            BARCELONA-İSTANBUL-ADANA

Sabah kahvaltımızın ardından Barcelona’da dilediğinizce geçirmeniz için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve bize özel aracımız ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC1092 seferi ile 14:25’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:05’te İstanbul’a varış. PC2098 seferi ile 23:25’te Adana’ya hareket. 00:55’te Adana’ya varış ve turumuzun sonu. Bir başka MERZECİTUR gezimizde buluşmak üzere.

 

GEZİ ÜCRETİ

05-12 NİSAN 2020 Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

2 Kişilik Odada Kişi Başı 995 €
Tek Kişi 1245 €
02-11,99 Yaş Çocuk 945 €

 

10-17  TEMMUZ 2020 Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

2 Kişilik Odada Kişi Başı 1045 €
Tek Kişi 1295 €
02-11,99 Yaş Çocuk 995 €

 

ÜCRETE  DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

►Pegasus Havayolları ileAdana-İstanbul-Madrid / Barcelona-İstanbul-Adana uçak bileti,

►Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

►3* ve 4* şehir dışı otellerde toplam 7 gece  odakahvaltıkonaklama

►Otel vergileri, turist şehir vergileri,

►Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

Madrid, Cordoba, Sevilla, Ronda, Granada, Valencia, Castellon(Peniscola), Barcelonapanoramik

şehir turları

Sacramonte Çingene & Arap Mahallesi Turu

Girona&Figueras Turu

Dali Müzesi Turu

Al Hambra Sarayı Turu

Malaga Turu

Toledo Turu

►Türkçe rehberlik hizmetleri.

►Acenta zorunlu mali mesuliyet sigortası

 

ÜCRETE  DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

►Vize ücreti ve takip giderleri (150 €)

►Öğle ve akşam yemekleri, müze ve örenyeri giriş ücretleri ile tüm kişisel harcamalar.

►Yurt dışı çıkış harcı (50TL)

►Seyahat Özel Sağlık Sigortası 30 €  (70 yaş üzeri 60 €) seyahat öncesi ani gelişen rahatsızlıklar, vefat, birinci dereceden yakınlarının rahatsızlıkları veya vefatı gibi durumlarda tur iptalini kapsayan özel sigorta.

 

VİZE

► İspanya için TC vatandaşlarına vize gerekmekte olup Geçerli Schengen vizesi ile yeşil pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir. İspanya için parmak izi uygulaması olup Gaziantep veya Ankara’ya gitmeniz gerekmektedir.

► Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

►Geziye kaydınızda vize talebinizde acentamız dilerseniz sizlere vize evrak listesi verecektir.Başvuru başlangıç tarihi en erken geziden 90 gün öncedir.  Bu evrakları ödemesi ile birlikte acentamıza teslim ettiğinizde vize başvurunuz acentamız tarafından yapılabilecektir. Acentamız bu konuda yalnızca aracı olup vizenin alınıp alınamamasından sorumlu değildir.

►Yeşil pasaport için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

►Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. 10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir. Yırtık/ tahrip olmuş pasaportlarınız ile gideceğimiz ülke sizi kabul etmeyebilir lütfen dikkat ediniz!Bu durumlardan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

NOTLAR

►Kesin rezervasyonlarınız için kişi başı tercih ettiğiniz ödeme şekli ile  ön ödemenin acentamıza veya MERZECİTUR banka hesaplarına yatırılması ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

TAKSİT İMKANI

Bakiye ödemelerinizin gezi tarihinden 30 gün önce tamamlanması gerekmektedir.

►Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport fotokopisi gerekmektedir.  Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelinden  misafir sorumludur.

TAKSİT İMKANI

►3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

►2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

►Şehir turları; şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır.

►Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

►MERZECİTUR/rehber gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla gezi günlerinde değişiklik yapabilir.

►Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan MERZECİTUR sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşya getirmeyiniz ve gezide pasaportunuza, cüzdanınıza sahip çıkınızÖzellikle pasaportunuza çok dikkat ediniz. Yenisi ancak konsolosluklardan çıkarılabilmekte ve bulunduğunuz şehirde konsolosluk olmayabilmektedir. Böyle bir durumda tüm ulaşım vs. giderleri size aittir. Sigortalar bu tür kayıp/çalıntıları karşılamamaktadır.

►MERZECİTUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir.

►Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

►18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

#rotanıseçtatilbaşlasın

Tags:

Leave a Reply