• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

BÜYÜK ISPANYA ENDÜLÜS 19-26 Temmuz 2019

  • Süre: 8GÜN
  • Fiyat: 945 €

Adana’dan PegasusHavayolları ile

19-26 Temmuz 2019

  TÜM TURLAR DAHiL

BÜYÜK ISPANYA ENDÜLÜS

 

BARCELONA(2) FİGUERAS – GİRONA – VALENCİA(1) CORDOBA (1) – SEVİLLA (1)- GRANADA (1) – TOLEDO – MADRİD (2)

 1. GÜN / 19 TEMMUZ CUMA     ADANA -İSTANBUL –BARCELONA

Sabah 04:30’da Adana Havaalanı iç hatlar terminalinde ACENTA yetkilisiyle buluşma. Bilet, bagaj işlemlerinin ardından Pegasus HYPC1091 sayılı sefer ile 05:40’da Adana-İstanbul uçuşu. Saat 07:20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve Dış Hatlar Terminali’ne geçiş. Pasaport işlemlerimizin ardından PC1091 sayılı sefer ile saat 10:20’de Barcelona’ya hareket. Yerel saat ile 13:10’da Barcelona’ya varış. Özel aracımız ile panoramik Barcelona Şehir Turu; Bu güzel tarihi şehirde göreceğimiz yerler arasında; Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana. Tur bitiminde otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  1. GÜN / 20 TEMMUZ CUMARTESİ    BARCELONA  – GİRONA – FİGUERAS – DALİ MÜZESİ

Sabah kahvaltımızın ardından Girona& Figueras ve Dali Müzesi turu için hareket. Orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Girona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, dünyaca ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesini geziyoruz. Tur sonrası Barcelona’ya transfer ve dilediğinizce geçirmeniz için serbest zamanın ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN / 21 TEMMUZ PAZAR      BARCELONA – CASTELLONPENİSCOLA -VALENCIA

Sabah kahvaltı sonrası Valencia’ya hareket ilk olarak yolumuzun üzerinde yer alan Castellon bölgesindeki Peniscola kasabasını geziyor ve bu şirin yarımada’da tapınak şövalyeleri tarafından inşa edilen Peniscola Kalesini gördükten sonra Valencia’ya doğru devam ediyoruz. Valencia’ya varış ve panoramik şehir turumuzda; Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15.yy’da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı bulunmaktadır. Eski şehir alanındaki serbest saatlerin ardından otelimize transfer.

  1. GÜN / 22 TEMMUZ PAZARTESİ     VALENCIA -AL HAMBRA – GRANADA

Sabah kahvaltı sonrası Granada’ya hareket. Keyifli bir yolculuğun ardından Endülüs’ün gözbebeği Al Hambra Sarayı’na varış. Hambra Sarayı Turu Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan saray görülecektir (Harem girişi hariç). Daha sonra panoramik Granada Şehir Turumuzda; Tarihi Endülüs ruhunu yansıtan sokakları, Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Kraliçe Isabelle ve KristofColomb Heykeli, Grand Via, La Rambla ve Belediye  Meydanı görüyoruz. Geceleme otelimizde.

  1. GÜN / 23 TEMMUZ SALI  MALAGA– SEVİLLA

Sabah kahvaltımızın ardından Malagave Sevilla ‘ya doğru olan yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzda ilk durağımız olan Malaga ‘ya varışımız sonrasında gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında modern mimari ile düzenlenen Malaga Limanı, sarı kubbeleri ve bolca detay işlemeleri ile ünlü Malaga Katedrali, Alcazar Kalesi, Cervantes Tiyatrosu, Plaze de la Merced ve Picasso Heykeli panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında Sevilla ‘ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız Sevilla şehir turumuzda; İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile SantaCruz Meydanı’nı görüyoruz. Akşam Flamenko dansının doğuş yeri olan Sevilla’da Flamenco Show turu için hareket ediyoruz.  Geceleme otelimizde.

  1. GÜN / 24 TEMMUZ ÇARŞAMBA  SEVİLLA – CORDOBA – MADRİD

Sabah kahvaltısını ardından panoramik şehir turu için Cordoba’ya (Kurtuba) hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde kurulan, 10.yy.’da İslam devleti himayesinde Avrupa’nın en büyük şehri olan Cordoba’ yı keşfediyoruz. Burada görülecek yerler arasında Alcazar De Los Reyes Cristianos, Kurtuba Cami, Roma Köprüsü yer almaktadır. Kısa bir alışveriş molamızın ardından Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Bu keyifli yolculuktan sonra varışımızın ardından Panoramik Madrid Şehir Turumuzda; Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, GranVia, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme Madrid’de. Sevilla-Cordoba: 140 km.   Cordoba-Madrid:394 km

7. GÜN / 25 TEMMUZ PERŞEMBE     MADRİD – TOLEDO – MADRİD

Sabah kahvaltı sonrası Toledo’ya hareket. Toledo şehir turu. Bir ortaçağ masalı, ülkenin en eski dini başkenti Toledo UNESCO Dünya Mirasını Koruma Listesi’nde ve koruma altında. Ayrıca, İspanyol yazar Cervantes’in kahramanı Don Kişot’un da memleketi. Kahramanın maceraları bu şehrin sokaklarda geçtiği için Don Kişot heykellerine rastlıyorsunuz. San Martin köprüsü ise muhteşem görüntüsü ile Toledo’ya ayrı bir güzellik katıyor. Tajo Nehri üstüne 14. Yüzyıl’da inşaa edilmiş bir Ortaçağ köprüsü. 5 kemerli köprünün orta kemerinin açıklığı 40 metre olup bu genişlik açısı ile dünyada benzeri azdır. Damasquinos/Şam İşi; Toledo Müslümanların yerleşmesi ile Suriye ve Şam kaynaklı bazı el sanatlarını da Toledo’ya getirmiştir. Bunlardan birisi Şam İşi anlamına gelen Damasquinados denilen okside olmuş çelik üzerine altın veya gümüş kakma el işleridir. Takıdan tabaklara ve türlü hediyelik eşyaya dek her biri gerçekten ince işçilikli ve değerlidir. İşçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânları gezdikten sonra Madrid’e dönüş. Geceleme otelimizde.

8. GÜN / 26 TEMMUZ CUMA     MADRİD – İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Madrid’de dilediğinizce geçirmeniz için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve bize özel aracımız ile havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1100 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:15’de  İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19.45’de İstanbul’a varış . PC 2096  sefer sayılı uçuş ile 20:45’de Adana’ya hareket, 22:25’de Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 

GEZİ ÜCRETİ Nakit
İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı 945 €
02 – 11 Yaş (aile ile aynı odada) 895 €
Tek Kişilik Oda Farkı  250 €

 

ÜCRETE  DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

►Pegasus Havayolları ileAdana – İstanbul – Barcelona / Madrid – İstanbul-Adana uçak bileti,

►Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

►3* ve 4* şehir dışı otellerde toplam 7 gece kahvaltıdahil konaklamalar

►Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

►BarcelonaCastellon(Peniscola), Valencia, Granada, Sevilla, Cordoba, Madrid panoramik şehir turları

►Girona&Figueras Turu

►Dali Müzesi Turu

►Al Hambra Sarayı Turu

► Malaga Turu

►Toledo Turu

►Otel vergileri,

►Turist şehir vergileri,

►Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

► Vize ücreti ve takip giderleri (140 €)

►Flamenko Show (55 €), öğle ve akşam yemekleri, müze ve örenyeri giriş ücretleri ile tüm kişisel harcamalar.

►Yurt dışı çıkış harcı (15 TL)Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.

Seyahat Özel Sağlık Sigortası 20 €  (70 yaş üzeri 40 €) seyahat öncesi ani gelişen rahatsızlıklar, vefat, birinci dereceden yakınlarının rahatsızlıkları veya vefatı gibi durumlarda tur iptalini kapsayan özel bir sigorta.

 

VİZE& PASAPORT

► İspanya için TC vatandaşlarına vize gerekmekte olup Geçerli Schengen vizesi ile yeşil pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir. İspanya için parmak izi uygulaması olup Gaziantep veya Ankara’ya gitmeniz gerekmektedir.

► Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.

►Geziye kaydınızda vize talebinizde acentamız dilerseniz sizlere vize evrak listesi verecektir.Başvuru başlangıç tarihi en erken geziden 90 gün öncedir.  Bu evrakları ödemesi ile birlikte acentamıza teslim ettiğinizde vize başvurunuz acentamız tarafından yapılabilecektir. Acentamız bu konuda yalnızca aracı olup vizenin alınıp alınamamasından sorumlu değildir.

►Yeşil pasaport için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

►Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. ►Bordo ve Yeşil 10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir. Yırtık/ tahrip olmuş pasaportlarınız ile gideceğimiz ülke sizi kabul etmeyebilir lütfen dikkat ediniz Bu durumlardan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

NOTLAR

► Gezimize kesin rezervasyonunuz ancak ödeme ile mümkün olmaktadır. Taksitli katılım için acentamızdan bilgi alabilirsiniz. Nakit ödeme şeklinde ise %50 ödemenizi kayıtta ve bakiyenizi ise geziden 45 gün önce yapabilirsiniz.

► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli nüfus cüzdan fotokopisi ve/veya pasaport ile sözleşme yapılması gereklidir.

► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan 11 yaşın altındaki çocuklar için geçerlidir.

►ACENTAMIZ gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACENTAMIZ sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşyalarınızı

getirmeyiniz. Maddi kıymeti olan bagajlarınızı otelde ve/veya otobüste bırakmayınız. Sorumluluk size aittir. Sigortalar bu tür giderleri karşılamamaktadır.

►Panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir

► Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması halinde, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanmaktadır. İlgili durumda havayolunun kuralları geçerlidir.

►18 yaşından küçük yolcuların  tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memuru anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge isteyebilirler lütfen yanınızda bulundurunuz.

►ACENTAMIZ havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tags:

Leave a Reply