• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

BÜYÜK BALKANLAR

  • Süre: 7gece- 8gün
  • Fiyat: 785 €

Adana’danTürkHava Yollarıile

BÜYÜK BALKANLAR

MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ – (HIRVATİSTAN) – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN

TÜM TURLAR,KAHVALTI, AKŞAM YEMEKLERİ,

MAKEDON GECESİve 2 TEKNE TURUDAHİL!!

 

 

 

23-30 Mayıs (Ramazan Bayramı)&20-27 Haziran&

24-31 Temmuz&21-28 Ağustos 2020

7gece-8gün

785 €

Üsküp(1),Kalkandelen/Tetova,Ohrid(2),Resne,Manastır/Bitola, Askeri İdadi(Atatürk’ünmüzehalinegelenokulu),SvetiNaum,Tiran,İskodra,Podgorica(1),Budva,Kotor,Trebinje(1),(Dubrovnik), Poçitel,NeretvaNehri,Mostar,Yablanica,Saray Bosna(1),Belgrad(1)

 

1.GÜN                                                   ADANA –İSTANBUL- ÜSKÜP

Sabaha karşı saat 02:00’de Adana Havalimanı İç Hatlar terminali THY kontuarı önünde Merzecitur yetkilisiile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından TK2451 sefer sayılı uçuş ile 03:40’da İstanbul’a hareket. 05:30’da İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından THY TK1003 sefer sayılı uçuş ile 07:35’de Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 08:10’de varışımızı takiben Üsküp şehir turumuzda; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. YY’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, hükümet binası, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te.

 

2. GÜN ÜSKÜP-MATKA-TETOVA-MANASTIR-BİTOLA-RESNE-OHRİD

Sabah kahvaltısının ardından keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Rotamızda ilk olarak eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonunu ziyaret ederek başlıyoruz.ArdındanKalkandelen/Tetovo’ya hareket, varışımızda Meşhur Alaca Camiyi geziyoruz. Sonraki durağımız Manastır (Bitola)’a hareket. Selanik’e yakınlığıyla sınır komşusu turistlerin de uğrak yeri olan bu güzel şehri keşfe çıkıyoruz. Manastır’ı aynı zamanda pek çok Türk dizilerinin de çekildiği yer olarak hatırlayacaksınız. Özellikle “Elveda Rumeli” dizisinin pek çok sahnesi burada çekilmiştir. Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Paşa ve Yeni Camii’nin ardından Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket yol üzerinde İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüyoruz. Ohrid’e hareket Akşam yemeği ve gecelemeOhrid’de.

 

3. GÜN SVETI NAUM -OHRID – TEKNE TURU

Sabah kahvaltısının ardından SvetiNaum’a hareket. Muhteşem manzaralar eşliğinde Sv. Naum’a varıyoruz. Bölgenin en önemli azizlerinden Sv. Naum’un Manastırını ziyaret ediyoruz. Bu bölgeden kaynaklanan ve Ohrid Gölünü de besleyen Kara Drim Nehri, denizden 750 mt daha yukarıda olan Prespa Gölünün fazla sularını, 650 mt rakımlı Ohrid Gölüne taşıyor. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından; 1979 yılında UNESCO Dünya miraslistesinedahil edilen Ohrid Gölü kıyısındaki güzel şehir Ohrid’e hareket ve şehir turu. Roma  dönemiAnfiTiyatro, Car Samuel Kalesi, Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi göreceğimiz yerler arasında. Ohrid’i karşıdan görüntüleyebileceğimiz OhridTekne Turumuzun ardından, serbest zaman ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Ohrid’de.

 

4. GÜN OHRID TİRAN-İŞKODRA – PODGORICA

Sabah kahvaltısının ardından hareket ile Ohrid’in hemen çıkışında yeralan Arnavutluk sınır kapısından ülkeye giriş yapıp keyifli bir seyahat ile Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Şehir turumuzda; İskender Bey Meydanı ve Heykeli, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde İşkodra’ya hareket. Karadağ sınırına çok yakın olan İşkodra’da konaklayacağımız otele varış. (Konaklayacağımız bölge İşkodra veya Podgorica/Karadağ vb. olacaktır) Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

 

 

5. GÜN SVETİ STEFAN KOTOR-BUDVA-TREBINJE(DUBROVNİK)

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. 2006 yılında bağımsızlığını ilan etmiş olan güzel ülke Karadağ/Montenegro’nun dillere destanDalmaçya Kıyılarının kıvrımlı güzelliklerini yaşamaya başlıyoruz. 2007 yılında “Aman Sveti Stefan Resort” Otellerine 30 yıllığına kiraya verilerek modern restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılmış ülkenin en Muhteşem Adası St. Stefan’ın panaromik olarak tepeden fotoğrafını çekiyoruz. Ardından durağımız büyüleyici sahilleri ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (Eski Şehir-Kale) gezeceğiz. Sonraki durağımız gezimizin belki de en aklınızda kalacak yerlerinden; tüm dünyanın gözdesi olan Kotor Körfezini geziyoruz. Burada Kotor Kalesi ve Eski şehir StariGrad’daki turumuzda; Kale Surları, Doç Meydanı, Un Meydanı, St.Tropen Katedrali, Azize Katerine Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yemek ve alışveriş için vereceğimiz molamızın ardından Bosna-Hersek sınır kapısından geçerek konaklayacağımız Trebinje’ye varış Otelimize yerleşme.Arzu eden misafirlerimiz  içinMERZECİTUR’un düzenleyeceği ekstra Dubrovnik turuna katılma imkanı.. (50€)(Yeşil Pasaportlu ve geçerli shengen vizesi olanlar katılabilirler) UNESCODünyaKültürMirasıListesi’nde bulunanDubrovnik şehir turumuzda; 1,2km’lik bir surla çevrili Dubrovnik’in en geniş veişlekcaddesiStradun’dangeçerek,caddeninikiyanındabulunanklasikdönemyapılarındanOnoforiusÇeşmeleri’ni,Barokdönemeserlerinden SaatKulesi’ni,birdönembelediyebinasıolarakkullanılanSponzaSarayıveÇeşmesini,İvanGrunduliçMeydanı’ndabulunanRiznica Katedralini,Ortaçağ’dainşa edilmiş DominikenManastırı’nıgörüyoruz.Alışverişvegezmeniziçinserbestzaman.Otelimizedönüş.Akşamyemeğive konaklama Trebinje’de.

 

6. GÜN MOSTAR –POÇİTEL – SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısının ardından yolumuzun üzerinde bizlere yol boyunca eşlik edecek Neretva Nehri kıyısındaki Son Osmanlı Köyü olarak bilinen Poçitel’in16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binalarını görüyoruz. Demleme çayı özleyenlere kısa bir molanın ardından Bosna-Hersek’in Hersek bölgesindeki en büyük şehri Mostar’a hareket. Mostar turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1567 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Turumuzun ardından hareket ile yol üzerindeyineNeretva kıyısında bulunan suyu ve kuzu çevirmesiyle meşhur Yablanica’da kısa bir mola vererek Saraybosna’ya hareket. Saraybosna turumuzda Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimize başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii ve Külliyesi, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nün gezilmesinin ardından Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve gecelemeSaraybosna’da.

7. GÜN SARAYBOSNA BELGRAD

Kahvaltımızın ardından Belgrad’a hareket. Yol üzerinde yemyeşil doğanın tadını çıkarıyor ve Balkan ormanlarını içimize sindiriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde Öğleden sonra Belgrad’a varış. Akşam yemeği ve geceleme Belgrad’da. Bu akşam güzel Belgrad gecelerinin veya meşhur Skadarlija’nın tadını çıkarabilirsiniz.

8.GÜN          BELGRAD – İSTANBUL – ADANA

Sabah kahvaltısının ardından Belgrad şehir turumuzda Kaleiçi surları, anıtları, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Çeşmesi gezeceğimiz yerler arasında. Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada Sırpların deyimiyle “Beograd/Beyaz şehir” e veda etmeden önce gezinin keyifli saatlerini geçireceğimiz TUNA VE SAVA NEHRİ TEKNE TURU ile gezimizi sonlandırıyoruz. Tesla Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından THY TK1084 ile saat 20:25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:10’da İstanbul’a varış. THY TK2476 ile saat 02:10’da (ertesi gün) Adana’ya hareket. Saat 03:50’de Adana’ya varış ve bir başka MERZECİTUR gezisinde buluşmak üzere.

 

GEZİ ÜCRETİ

23-30 Mayıs 2020

(RAMAZAN BAYRAMI)

Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

2 Kişilik Odada Kişi Başı 785 €
Tek Kişi 995 €
02-11,99 Yaş Çocuk 645 €

 

20 -27 Haziran 2020 Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

2 Kişilik Odada Kişi Başı 795 €
Tek Kişi 1005€
02-11,99 Yaş Çocuk 655 €

 

24-31 Temmuz 2020

21-28 Ağustos 2020

Nakit/Havale /

KK Tek Çekim

2 Kişilik Odada Kişi Başı 775 €
Tek Kişi 985 €
02-11,99 Yaş Çocuk 635 €

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 

Türk Hava Yollarıile Adana/İstanbul/Üsküp – Belgrad/İstanbul/Adana arası uçuşlar

► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli

► Havalimanı vergileri

►4* otellerde 7 gece konaklama

► 7 Sabah Kahvaltısı

► 7 Akşam yemeği

► Programda belirtilen tüm transferler

► Programda dahil olduğu belirtilen tüm gezilerve şehir turları

► MATKA KANYONU TURU

► SVETİ NAUM TURU

► MANASTIR ve RESNE TURU

► OHRİD TEKNE TURU

► MAKEDON GECE EĞLENCESİ

► SAVA VE TUNA NEHRİ TEKNE TURU

►Programda dahil olduğu belirtilmiş olan yerlerin giriş ücretleri

►AcentaZorunlu sorumluluk sigortası

► TÜRKÇE profesyonel rehberlik hizmeti

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

►Programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile tüm yemeklerde alınacak içecekler

►Dubrovnik turu: 50€

► Hırvatistan Vize ücreti:150 €

► Yurt dışı çıkış harcı (50 TL)

►Seyahat Güvence Paketi 20 € (65 yaş üzeri misafirlemiz için sürprim uygulanır)

 

VİZE

►Gezimizdeki ülkelerde vize gerekmemektedir.Ancak ekstra Dubrovnik turuna katılmak isteyenler için vize gerekmektedir. (geçerli Schengen vizesi ile yeşil pasaportu olanlar için vize gerekli değil)

►10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir.

►Tüm pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

►Geziye kaydınızda vize talebinizde acentamız tarafından sizlere vize evrak listesi verilecektir. Hırvatistan vizesi için; evrakları hazırlayıp geziden 90 gün önce acentamıza teslim ettiğinizde vize başvurunuz acentamız tarafından yapılabilecektir. Daha sonrası için de Schengen vizesine başvuru yapılacaktır.

NOTLAR

►Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport ve/veya nüfus cüzdan fotokopisi ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

►Tüm pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

►3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

►Programda gezilecek ülkelerde vize gerekmemektedir.(program çıktığı tarihte)

►10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir.

► 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

►MERZECİTUR gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

►Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

►Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan MERZECİTUR sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşyalarınızı getirmeyiniz. Maddi kıymeti olan bagajlarınızı otelde ve/veya otobüste bırakmayınız. Sorumluluk size aittir. Sigortalar bu tür giderleri karşılamamaktadır.

►MERZECİTUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş  öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

►Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelinden  misafir sorumludur.

►Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

►18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

Tags: