• +90-324-231-3156
  • +90-533-620-0188
  • merzeciturizm@hotmail.com

Bakü- Gobustan-Abşeron Yarımadası-Ateşgah-Şeki-Lahiç-İsmayıllı 26-29 EKİM 2019

  • Süre: 3GECE 4GÜN
  • Fiyat: 699 €

               

Adana’dan TÜRK HAVA YOLLARI ile AZERBAYCAN TURU

Bakü- Gobustan-Abşeron Yarımadası-Ateşgah-Şeki-Lahiç-İsmayıllı

 26-29 EKİM 2019 –  4 gün / 3 gece

TÜM TURLAR ve AZERBAYCAN GECESİ DAHİL

  1. GÜN / 26 Ekim Cumartesi ADANA – İSTANBUL – BAKÜ

Gece saat 02:20’de Adana Havalimanı İç hatlar terminali THY kontuarı önünde ACENTA yetkilisi ile buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından TK 2451 sefer sayılı uçağı ile saat 03:50’de İstanbul’a hareket. Saat 05:25’te İstanbul’a varış. Pasaport işlemlerimizin ardından  TK 332 sefer sayılı uçağı ile Saat 08:10’da Bakü’ye hareket. Yerel saat ile 12:00’de Bakü’ye varış. Bakü şehir turumuza; İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesinde bulunan, duvarlarla çevrili eski şehir merkezini gezerek başlıyoruz. Bakü, Abşeron Yarımadası’nın güneybatısında yer alır. Buradaki ilk insan yerleşimleri M.Ö. 2000’lere dayanmaktadır.  Shemakha Kapısı, Kız Kulesi, turumuz sırasında göreceğimiz önemli eserlerden bazıları. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Bakü’de 4*otelimizde.

  1. GÜN / 27 Ekim Pazar GOBUSTAN APŞERON YARIMADASI  ATEŞGAH&YANARDAĞ

Sabah kahvaltısının ardından Gobustan Turu. 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan Gobustan; UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Burada, 40.000 yıl önceye dayanan kaya oyma örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Sonrasında Apşeron Yarımadası’nı yakından tanıyacağımız turumuza başlıyoruz. Burada geçmişi Azerbaycan’ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı) nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Bakü’ye dönüş. Misafilerimiz için düzenlenecek akşam yemekli Azerbaycan gece turu. Konaklama Bakü’de otelimizde.

  1. GÜN / 28 Ekim Pazartesi BAKÜ- SHAMKHI –ŞEKİ

Sabah kahvaltısının ardından Şeki’ye hareket ediyoruz. Şeki yolu üzerinde görmeden geçmememiz gereken Shamkhi’de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Juma Camii ve Yedi Kubbe göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem manzarası ile bizi büyüleyecek Muganlı geçidinden geçerek öğle saatlerinde Şeki’ye varacağız. Şheki Han Sarayı, Tarih Müzesi, yerel elişi ürünleri tezgahları ve şeker imalathaneleri gezimizin ardından kısa bir mola verip rehberimizin belirleyeceği saatte otele yerleşiyoruz. Konaklama Şeki’de 4*otelimizde.

  1. GÜN / 29 Ekim Salı LAHIC – ISMAYILLI –BAKÜ-İSTANBUL-ADANA

Sabah kahvaltısının ardından hareket, yol üzerinde Unesco Somut olmayan Kültürel Miras listesindeki bakır işlemececiliğinin meşhur olduğu güzel kasaba Azerbaycan’ın en çok turist alan yerlerinden biri olan Lahiç /İsmayıllı gezileri. Bakü’ye varışımızın ardından alışveriş için serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saat’te buluşma ve havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından THY TK 335 sefer sayılı uçağı ile saat 20:45’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23:20’de İstanbul’a varış. THY TK 2476 sefer sayılı uçağı  saat 02:20’de Adana’ya hareket. Saat 04:00’da Adana’ya varış ve bir başka Nevatur gezisinde görüşmek üzere.

 

GEZİ ÜCRETİ NAKİT
2 -3 kişilik odada kişi başı  699 €
Tek kişilik oda farkı 110 €

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

TÜRK HAVA YOLLARI ile Adana/İstanbul/Bakü/İstanbul/Adana  arası ekonomi sınıfı uçuşlar

Havalimanı vergileri ve alan hizmetleri bedeli

► Havalimanı/otel/havalimanı transferleri

► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli

► 3 Gece 4* MERKEZİ otellerde konaklama

► 3 Sabah kahvaltısı

► Bakü Şehir Turu

► Gobustan Turu

► Zerdüşt Tapınağı Ateşgede Turu

► Shamkhi Turu

► Şeki Şehir Turu

► Lahic / İsmayilli Turu

Azerbaycan Gecesi Turu Müzikli ve Gece Eğlenceli Akşam Yemeği

► Zorunlu seyahat acil sağlık sigortası

Profesyonel TÜRKÇE yerel rehberlik hizmeti

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER          

► Azerbaycan Vize ücreti (10 $ / kapıda kişi tarafından ödenmektedir)

► Yurt dışı çıkış harcı (15 TL gezi öncesinden acentamızdan temin edebilir veya bankalara yatırabilirsiniz)

► Her türlü kişisel harcamalar, giriş ücretleri, öğle ve akşam yemekleri ile otel ekstraları

► Seyahat Özel Sağlık Sigortası 15 €  (70 yaş üzeri 30 €) seyahat öncesi ani gelişen rahatsızlıklar, vefat, birinci dereceden yakınlarının rahatsızlıkları veya vefatı gibi durumlarda tur iptalini kapsayan özel bir sigorta.

► Programda yer almayan tüm öğle ve akşam yemekleri

 

NOTLAR

► Rezervasyon ve kesin kayıt için ödeme ve sözleşme yapılması gerekmektedir. Kesin kaydınız için % 50 ön ödemenin acentamıza veya aşağıda belirtilen ACENTA banka hesabına yatırılmasını rica ederiz.

► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport fotokopisi gerekmekte olup gezi tarihinden 15 gün önce acentamıza iletilmesi gerekmektedir.

► Kayıt esnasında yurt dışına çıkış yapacağınız pasaportta/kimlikte geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

► Lacivert ve Yeşil Pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gereklidir.

► ACENTAMIZ gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

► AZERBAYCAN gezisi için gezi öncesi vize uygulaması olmayıp pasaportlarınızın hiçbir sayfasının yıpranmamış, yırtılmamış olması gerekmektedir. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ACENTAMIZ sorumlu değildir.

► ACENTAMIZ havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde havayolu, uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Diğer hükümler tur kayıt formunda belirtilmiştir.

► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

 

 

 

 

Tags:

Leave a Reply